[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4505: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4507: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4508: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4509: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
AnimeWeb.hu - Fórum - Téma megtekintése - Japán a hétköznapjaitokban.
Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2024.04.17. 00:07



Hozzászólás a témához  [ 17 hozzászólás ] 
 Japán a hétköznapjaitokban. 
Szerző Üzenet
Senpai
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.10. 21:37
Hozzászólások: 270
Hozzászólás Japán a hétköznapjaitokban.
Van már egy hasonló téma, de én igazából arra vagyok kíváncsi, kinek mennyire és hogyan ivódik be japán, de elsősorban az anime, manga a hétköznapjaiba.

Például frizurában, viseletben, táskákon apró fityegőkként, stb... hogyan köszön vissza a rajongás, esetleg mik a terveitek? Képek is jöhetnek :D


2011.09.22. 08:39
Profil
Samurai
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.16. 14:47
Hozzászólások: 603
Hozzászólás Re: Japán a hétköznapjaitokban.
Mivel még nem sikerült hosszabb távú munkát találnom ezért nem vagyok anyagilag annyira elengedve, hogy rendeljek japánból mindenféle dolgot, de leginkább egy dakimakura kellene, mert az elengedhetetlen az otaku életmódhoz. Illetve azért még örülnék néhány műanyag figurának bizonyos animék szereplőiről.

Általában ismerősöktől kapok ajándékba dolgokat, pl code geass egérpad, jigoku shoujo kulcstartó, az egyik hódolóm hímzett törölközőt ajándékozott szülinapomra, amire japánul van ráhímezve, hogy szeretlek. Persze ez hihetetlenül giccses és nyál, de a szándék a lényeg.

Kisebb dolgokra meg vadászok, múlt héten pl szereztem egy hello kitty-s sebtapaszt egy oviból :)

Én inkább mádiafogyasztó vagyok, nem telik el nap hogy nem nézek animét vagy nem olvasok mangát. Az ezekben szereplő poénokat meg általában felhasználom baráti társaságokban is, meg persze a sztorikat elmesélem és csak a végén jegyzem meg hogy ez egyébként egy anime története. Meg vannak dolgok amiket látok animékben és a valóságban is kipróbálok, de ez filmekkel is így van, szóval semmi különös.

Meg inkább az egyetemi tanulmányaim hatnak vissza a rajongásomra, elválasztom a szórakozást és az élményt a véleményalkotástól, de persze fordítva is, amikor lehet, felhasználok japán témákat kiselőadásoknál és szemináriumi dolgozatoknál, de olyankor persze nem rajongóként beszélek vagy írok. Mikor japánul tanultam akkor meg persze mindenhová cipeltem magammal a kis cetliket a hiraganákkal meg szavakkal.


2011.09.22. 11:26
Profil
Senpai
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.10. 21:37
Hozzászólások: 270
Hozzászólás Re: Japán a hétköznapjaitokban.
Én általában csinálgatok dolgokat, mint pl hímezek a táskámra, a címeket felvésem ide-oda, a kiírt dvd-imre japánul írom a címüket...ez mára már kicsit megcsappant, nem írogatok már ki mindent.
A szobám egyértelműen keleties hangulatú, az asztalom mögött lóg egy japánul teleírt (boltban vett) falvédő, a lámpámon ernyő lóg, lampionok...
Régebben készítettem hullámkartonból egy ívelt tetős lezárású dobozt, rajta egy torival, szintén ebből az anyagból. Szögből kalapáltam egy katana-t, falamra japán főnixet festettem, amit a nyáron szépen eltűntettem, mert szobafestés volt, de most is tervezem összefesteni:)
A hajamat fonogatom, nem feltétlenül animés mintákra, szimplán a változatosság kedvéért, de ritkán itthonra belövöm úgy, mint egy anime-mangaszereplőnek.
Vásárolni nem szoktam se mangát, se animét, más tárgyakat, csak egy-két ilyen dologra költöttem. Spórolós típus vagyok, de azért régi álmom egy EVA-artbook, azt mindenféleképpen szeretnék beszerezni. Egyik ismerősömnek van egy, kétszer a kezembe fogtam már, megnéztem... áhítozok rá.
Ami a figurákat illeti szeretnék, csak én úgy vagyok vele, hogy meg tudnám csinálni magam, viszont ha már csinálok, inkább saját tervezésűt kivitelezek. Vannak is már, de azok fantasylények, nem japán dolgok. Ajándékba kaptam már mangát, kanjis dobozt, animés babaként magamat, így azok is bővítik a listát.
Animés haverokkal gyakran beszélek japánul, már amennyire megy...éés ugye cleanelek-szerkesztek itt.
Említettem, hogy képek is jöhetnek, így én kezdem a sort:
http://anglorya.deviantart.com/gallery/32224797


2011.09.22. 13:09
Profil
Samurai
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.16. 14:47
Hozzászólások: 603
Hozzászólás Re: Japán a hétköznapjaitokban.
A nem animés munkáid jobban tetszenek, főleg a vegyes technikával készült montázsok, meg persze a geometrikus absztraktért is odavagyok :)


2011.09.22. 13:41
Profil
Senpai
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.10. 21:37
Hozzászólások: 270
Hozzászólás Re: Japán a hétköznapjaitokban.
Köszönöm, és egyetértek. Azért mégiscsak a rajz volt korábban nálam, nem az anime..


2011.09.22. 13:51
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:48
Hozzászólások: 2292
Hozzászólás Re: Japán a hétköznapjaitokban.
Nekem special a Tokyo Toweres képed a favorit (valamikor én is rajzolgattam, úgyhogy van némi fogalmam, milyen lehetett elkészíteni :S ), meg az akvarell vaddisznó, ezt ne kérdezd miért, csak bejön. Picit egy olyan zománcképre emlékeztet, talán a színei miatt. Lehetne belőle kitűző. :D

[quote=morwen]az egyik hódolóm hímzett törölközőt ajándékozott szülinapomra, amire japánul van ráhímezve, hogy szeretlek. Persze ez hihetetlenül giccses és nyál, de a szándék a lényeg.

Kisebb dolgokra meg vadászok, múlt héten pl szereztem egy hello kitty-s sebtapaszt egy oviból [/quote]
Előző giccses, a Hello Kitty nem? :P Ízlések, ugyebár. (Amúgy Hello Kittys serpenyőt láttam a Spárban, ha érdekel. :))
Ami engem illet, én olyan szinten "használom" a japán-anime érdeklődési területemet, ahol megértik, pl. ha japán szavakat használok. Továbbá előszeretettel járok japán dolgokkal kapcsolatos kiállításokra. No és persze fordítás, meg még ez az oldal, meg ezt már máshol azt hiszem említettem, de németül is úgy tanultam meg, hogy anno csak német csatornán tudtam animét nézni. :)


2011.09.23. 13:13
Profil
Senpai
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.10. 21:37
Hozzászólások: 270
Hozzászólás Re: Japán a hétköznapjaitokban.
hehe.. ott a pont Aqualuna! Olvastam, hogy van már hello kitty-s fogtömés, katana, még sírkő is..., elég beteg dolog szerintem. XD


2011.09.23. 15:33
Profil
Kouhai
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.09. 17:08
Hozzászólások: 63
Hozzászólás Re: Japán a hétköznapjaitokban.

_________________




2011.09.26. 14:08
Profil
Samurai
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.16. 14:47
Hozzászólások: 603
Hozzászólás Re: Japán a hétköznapjaitokban.
Mindenféle gagyi apróságot és apró gagyiságot összeszedek ami érdekesen néz ki. A megtalálás öröme a lényeg, olyan kincsvadászat hangulata van mikor találok valami vicceset.


2011.09.26. 16:37
Profil
Senpai
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.10. 21:37
Hozzászólások: 270
Hozzászólás Re: Japán a hétköznapjaitokban.
Én középiskolában beszereztem vagy három mangás rotringot, amit még az egyetemen is használtam. Ezekből már csak egy maradt meg, vagy szimplán nem találom a többit. (H)
Egész értelmes képek voltak rajtuk, nem úgy, mint a többi gagyi... 3 típusból lehetett választani: kék lány, ciklámen fiú és lila fiú. (Ez a színelosztás kicsit fura, nem?) De nagyon szerettem őket :D


2011.09.26. 17:11
Profil
Senpai
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.15. 19:08
Hozzászólások: 471
Hozzászólás Re: Japán a hétköznapjaitokban.
Nos nekem van egy Final Fantasy valahányas kulcstartóm, azt nagyon szeretem, de nincs szívem elhordani, szóval csak otthon díszeleg. Mondot vettem régen már nem, a meglévő példányokat is már lassan ki kéne dobnom, mert csak porosodik, van pár Death Note mangám (aminek a vásárlását azért hagytam abba mivel semmi plusz vagy eltérő nem volt benne mint az animében...).

ÁM ez nem minden. Legbecsesebb dolgom egy japán feliratos tolltartóbetét csomagolása XD én a legkacatabb, rosszabb tárgyakhoz tudok vonzódni, hát ez is ilyen volt.. mindig nálam van, nem tudom miért, annyira szép :D (Milcsa porfogó rajongó ^_^ )

_________________
"Please, don't dawdle Alice, we're very late indeed."


2011.09.26. 18:27
Profil
Kouhai
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.19. 20:23
Hozzászólások: 101
Hozzászólás Re: Japán a hétköznapjaitokban.
Nekem van Sailor Moon-os tollam/pólóm/borítóm (mindenki rajta van :)), Usagi-chan-os órám, ami még mindig működőképes csak nem használom :)


2012.06.08. 22:46
Profil
Kouhai
Avatar

Csatlakozott: 2011.08.15. 18:34
Hozzászólások: 153
Hozzászólás Re: Japán a hétköznapjaitokban.
Én nemrég voltam is kint Tokyoban,egy jóbarátomnak,és családjának köszönhetően pár napra! :)


2013.03.27. 21:12
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:48
Hozzászólások: 2292
Hozzászólás Re: Japán a hétköznapjaitokban.
És milyen volt? Élménybeszámoló? :) ;)


2013.03.28. 11:59
Profil
Senpai
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.10. 21:37
Hozzászólások: 270
Hozzászólás Re: Japán a hétköznapjaitokban.
Én is várom kira! :)


2013.03.28. 17:59
Profil
Kouhai
Avatar

Csatlakozott: 2011.08.15. 18:34
Hozzászólások: 153
Hozzászólás Re: Japán a hétköznapjaitokban.
Ezt akkor írtam,mikor kint voltam március közepén,az egyik facebook oldalra!:)
Nehezen kijutottunk,itt most hajnali negyed 3 van szombat! Elég kalandos volt a kijutás,tegnap hajnali fél 2-re jöttek értem,csak lassan tudtunk menni ebben a cudar hóviharban kb 3 őra alatt tudtunk eljutni Pestig,a 4 órási el sem indították csak olyan fél 6 körül.5 óra repülés után mikor leszálltumk,becsekkoltunk a reptéren,már a családja a havernak ott várt minket,de már este 8 körül volt,de gyönyörű volt a sok kivilágított animefigura a városban ahogy végigmentünk rajta,meg a sok díszes bevásárlóközpont.aztán elérkeztünk hozzájuk,kaptam egy szobát,ami vendégszoba volt,és ahogy kibontottam a bőröndömet,meglepődve láttam,hogy a fényképezőm,és a telefonom rapityára van tőrve,mert a gépen rápakolták a sok tonnányi cuccot a mi cuccainkra,egyből mérges lettem,így hogy csinálok nektek képeket,mostmár lenyugodtam.Nem tudok most aludni sem,mert igéretet kaptam rá,hogy elmegyünk a Sony corporation vocaloid kirendeltségébe,mostmár izgatott vagyok! Mára enyyi,később írok még,ja és itt kellemes 12 fok van! Sziasztok! :)
2.nap.Ma elmentünk a Sony corporation vocakoid főhadiszállására,nagyon király volt!!! Az itteni idő szerint reggeli után olyan délelőtt 10 óra körül indultunk,5 perc kocsikázás után odaértünk,egy hatalmas épület elé,két oldalán egy-egy nagy szökőkúttal,odaértrünk,és megjelent Miku a szökőkút közepén,és Japánul,és Angolul is köszöntött minket.Nem bírtam ki,odamentem a szökőkúthoz,és belenyúltam,olyan érzésem volt,mintha ŐT magát érintettem volna meg,hihetetlennek tűnt nekem is.Az ajtó előtt nyolc biztonsági őr korzózott,teljesen átvizsgáltak minket,és külön odatelefonáltak a nagyfőnöknek,hogy küldjenek le egy írásos engedélyt,és egy idegen vezetőt,meg egy biztonsági embert,és csak velük léphettünk be.Vsodálatos látvány fogadott minket,mintha egy óriási hologram múzeuba léptünk volna be!Ahogy végig mentünk a számunkra kijelölt úton,a falakon lehetett látni a vocaloid evolúciót 2007-től-2013-ig,különböző kivetített 3D-s figurákat,az út végén,na azon csodálkoztam egy hatalmas henger volt Mikuval,és barátaival ,mintha benne lettek volna.Ahogy magyarázta az idegenvezető,egy csigalépcső vezetett fel a fejlesztőszobába,és a fejlesztéseket itt alul is lehet végigkövetni,de fel nem szabad menni.Idáig 15 vocaloid van,de még három készül el nyárig,kb 1 órás volt a bemutató.Kifelé menet mégegyszer átkutattak minket,és külön írásos engedély kellett hozzá,hogy kimehessünk onnan is.Elentünk ebédelni egy közeli étterembe,az étlapon Japánul,és angolul is fel volt minden tüntetve,én Bleach levest kértem,másodikként pedig mustáros Hellsing halat,desszertnek pedig Nanami lekváros süteményt.Eleinte ockodtam a haltól,de megkostoltam,FINOM volt.Később délután kipróbáltuk a nyeregvasutat is,egy közeli faluba mentünk,nem hittem el hogy több mint 500-al megyünk pár perc alatt odaértünk,kicsit kirándultunk,aztán visszamentünk Tokyoba.Ennyi volt a mai napom!
A 3. napom pedig a hazaűttal telt el,de sajnos nagyon sok mindent még nem láttam,összeségében nagyon jól szórakoztam! Imádom Japánt,és visszamennék,még egyszer! love :)


2013.03.28. 20:11
Profil
Chibi
Avatar

Csatlakozott: 2012.03.04. 17:53
Hozzászólások: 43
Hozzászólás Re: Japán a hétköznapjaitokban.
Yo!
kira akkor összességében az utad japánban szuper tuti király volt :D :)
Sayonara! pápá

_________________
✿ܓkikyou chang✿ܓ


2016.04.25. 05:31
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 17 hozzászólás ] 

Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
cron