[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4505: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4507: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4508: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4509: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
AnimeWeb.hu - Fórum - Téma megtekintése - Fukushima után
Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2024.04.16. 21:48



Hozzászólás a témához  [ 22 hozzászólás ] 
 Fukushima után 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:48
Hozzászólások: 2292
Hozzászólás Fukushima után
http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/hazi ... 33?nocache

A Hachiko Coalition és társai hátrahagyott háziállatokat próbálnak megmenteni a lezárt zónában. Aki szereti az állatokat, és esetleg neki is van háziállata, aligha nézheti meg érzéketlenül a cikkben szereplő videókat. Mi is tudunk segíteni! Bár messze vannak, adománnyal vagy egyszerűen egy petíció beküldésével.

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... L8KaW7zkRY

A kérvényt itt lehet elküldeni: https://www.kantei.go.jp/foreign/forms/comment_ssl.html

Ha nem tudtok angolul, de szeretnétek segíteni, akkor a Subject mezőbe írjátok be: Save Fukushima animals
A Body mezőbe pedig: Please allow the pet rescuers to save animals in Fukushima evacuation zone.

Country: Hungary
Még egy emailcímet kell megadnotok, majd megnyomni (ráklikk) a Send gombot. Ezután a következő lapon a Confirm gombot, és el is küldtétek a kérést.

Terjesszétek a felhívást, ahol csak tudjátok!


2011.10.13. 10:40
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:48
Hozzászólások: 2292
Hozzászólás Re: Fukushima után
A Facebook oldaluk, ahol több információt találhattok: http://www.facebook.com/AnimalRescueJapan


2011.10.13. 19:56
Profil
Kouhai
Avatar

Csatlakozott: 2011.08.15. 18:34
Hozzászólások: 153
Hozzászólás Re: Fukushima után
Szívem szerint nem hoznám elő ezt a témát,és nem vitatkoznék,csevegnék róla,mert ami sok katasztrófa érte őket mostanában,szerintem nekik is lassan tele van a hócipőjük azzal,hogy minden egyes sajtó,tv, internet oldal és újság a katasztrófájukkal foglalkozik,de senki sem segít nekik a helyreállításokban.Nem rossz téma,de szerintem ne kelljen ezt itt is feszegetni,meg van a saját gondjuk a katasztrófa után,és érdekes egyik médiában sem hallottam,vagy láttam azt,hogy nemzetközi összefogás lett volna a megsegítésükre,de sajnálkozni mindenki tud. :(


2011.10.13. 20:13
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:48
Hozzászólások: 2292
Hozzászólás Re: Fukushima után
Lehet, hogy vannak akik segítenek, voltak jótékonysági rendezvények is a részükre. De az emberek egy dolog. Viszont az állatok nem tudnak segítséget kérni, felszólalni, embereknek kell szólni adott esetben a nevükben. És a minimum, hogy egy petíciót be lehet küldeni. Pusztán pár percnyi ujjgyakorlat.


2011.10.13. 20:24
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:31
Hozzászólások: 383
Hozzászólás Re: Fukushima után
Valóban az ott maradt állatok nem képesek szólni, hogy bajban vagyunk mentsetek meg! És szerintem nagyszerű dolog amit az az állatvédő csapat ott véghez visz. És nyilván azért is mutatják be ezeket a dolgokat, mert ezzel jelszik, hogy igenis segíthetünk, és szükségük van a segítségünkre. mindenkiére, aki csak segíteni akar. És az is nagyszerű, hogy elég csak egy petíció, mert nem arra kérnek, hogy azonnal ennyi meg annyi pénzt utalj a számlájukra. Nem kedvelem a mentsük meg ezt, vagy azt dolgokat, de szerintem vannak ügyek amiknél nem kellene a fejünket a homokba dugni, hogy majd oldják meg mások, mert magunknak is megvan a kis bajunk. Úgy érzem ha nálunk történt volna ilyesmi mi sokkal jobban panaszkodnánk. Attól még hogy méltósággal tűrik a dolgokat, szerintem még lehet értük tenni.


2011.10.13. 20:33
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:48
Hozzászólások: 2292
Hozzászólás Re: Fukushima után
Megjegyzem, hogy a felhívás úgy jutott el hozzám, hogy a Hachiko Coalition egy embere az ELTE Etológia Tanszék tanszékvezetőjének, a kutyás csoport vezetőjének, nemzetközileg elismert tudósnak, Csányi Vilmos "utódának" küldte el személyesen, aki pedig közzétette a familydogproject levelezőlistáján. Tehát igenis, az emberek tesznek.


2011.10.13. 20:38
Profil
Kouhai
Avatar

Csatlakozott: 2011.08.15. 18:34
Hozzászólások: 153
Hozzászólás Re: Fukushima után
Jó aláírom sajnáljuk az ott bajba került állatokat,meg segítsük őket,de sajnos a mai világban (és ezt általában értem),ha egy állatot,kutyát vagy macskát meglátunk,hogy haldoklik,vagy betegeskedik mindjárt visszük az állatorvoshoz,de ha egy ember jár ugyanígy,simán elmegyünk mellette.Akkor melyik fajt sajnáljuk jobban?Vajon az állatok megmentésére gyűjtsük a pénzt,vagy a ház,és hozzátartozó nélkül maradt embereknek?Nagy dilemma. ^_^


2011.10.13. 20:44
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:48
Hozzászólások: 2292
Hozzászólás Re: Fukushima után
Ki-ki annak, akinek akar. De egy petíció beküldésben vagy aláírásban hol a dilemma? Én személy szerint vártam egy ilyen reagálást, mert sokan sajnálják, ha valaki az állatoknak segít, mert miért nem az embereknek teszi. Szerintem, mivel nem segíthetünk mindenkit források híján, dönteni kell, ki mit akar segíteni. Ha pl. gyűjtenek az öregeknek, és te nem adsz, mert mondjuk inkább csecsemőknek adsz, akkor rossz vagy? Vagy éppen fordítva.

Személy szerint én az állatokat választom, mert szerintem jobban megérdemlik, de ez az én személyes döntésem. Ettől még nem jelenti azt, hogy az embereknek hátat fordítok. És ha valaki hátat fordít az állatoknak, akikért felelősek vagyunk, mert MI SZELIDÍTETTÜK MEG ŐKET, az miért ne fordítana hátat más embereknek is?


2011.10.13. 20:51
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:31
Hozzászólások: 383
Hozzászólás Re: Fukushima után
Én pedig kikérem magamnak, nem szeretem az általánosításokat! Én ugyanis nem megyek el olyan bajbajutottak mellett, aki azonnali segítségre szorulnak. Volt, hogy a részeg csövest is felsegítettem a járdáról, mikor előttem akkorát esett, hogy vérzett mindene. És tudod hányan mentek el addig közönyösen mellettünk? Mindenki, aki ott volt. Viszont pl. nem adok jól öltözött fiataloknak pénzt az utcán akik buszjegyre kérnek ez is igaz. Szóval döntse el ki mire ad, de ne szólja le a másikat azért, mert kiáll egy ügyért, amit ő nem érez annyira magáénak.


2011.10.13. 20:59
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:48
Hozzászólások: 2292
Hozzászólás Re: Fukushima után
Egyébként meg ez a felhívás 1) nem arról szólt elsősorban, hogy pénzt gyűjtenek és adakozzunk, hanem segítsünk legálisan bejutniuk, hogy ők segíthessenek, 2) az ottani állatok ugyanúgy elveszítették az otthonukat és a hozzátartozóikat, ráadásul a házzukat-hozzátartozóikat elveszített embereket jelenleg úgy tudom, nem fenyegeti az éh-szomjhalál, azokat a háziállatokat viszont igen.

De ettől függetlenül, én pl. adtam már pénzt embernek is, volt, hogy jó alaposan fel is ültettek, úgyhogy... ennyit erről.


2011.10.13. 21:10
Profil
Samurai
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.16. 14:47
Hozzászólások: 603
Hozzászólás Re: Fukushima után


2011.10.13. 21:15
Profil
Kouhai
Avatar

Csatlakozott: 2011.08.15. 18:34
Hozzászólások: 153
Hozzászólás Re: Fukushima után
Persze nem rólatok,meg az emberséges emberekről írtam,hanem azokról akiket a saját szememmel láttam,nap mint nap az utcán hogy elmennek, az ember mellett, és fittyet sem hánynak,arra hogy elkapta egy szívroham,vagy 20-an elmentek mellette (ez tavalyi eset volt)és én mikor arra mentem,akkor hívtam a mentőket.Eleinte én is azt hittem,hogy valami csöves.Pár héttel később ugyan arra elcsaptak egy kutyát,eltört a lába,mindjárt 10-en akartak segíteni rajta.Nos?Sőt én is szeretem az állatokat,van is 2 kutyám,meg azon vagyok minden állat találjon gazdára,de sajnos itt a mi kis hazánkban is sok a kóbor állat,és tele vannak a menhelyek.Amondó vagyok először nálunk kellene ezeken a dolgokon is elgondolkodni,és majd utána a külföldin.
http://www.youtube.com/watch?v=Lat8GQEJlCY


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kira 2011.10.13. 21:34-kor.



2011.10.13. 21:26
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:48
Hozzászólások: 2292
Hozzászólás Re: Fukushima után
Te meg értsd meg, kérlek, hogy ez nem elgondolkodás kérdése. Bár a magyar a Pató Pálos hozzáállásáról híres, de ezek az állatok ott Japánban nem várhatják meg, míg a minálunk évtizedek óta áldatlan állapotok rendeződnek. Egyébként ha a te kutyáid rekedtek volna ott valahol, ahova nem engednek be embereket, te sem más "fontosabb" dolgokon akarnál elgondolkodni állatvédelem kérdésében. Továbbá, az "elgondolkozás" csupán, semmit nem old meg. Tenni is szükséges. Most pl. nálunk majd bevezetik az ebadót, és ha tudnám, hogy az a pénz tényleg az állatvédelemre fog befolyni, tapsikolnék is akár. De figyeld meg, hogy nem kevesebb, hanem több lesz ezek után a kóbor állatok száma, egy ideig legalábbis biztosan, amire meg abszolút nincs felkészülve a "rendszer". Na de itt most nem a hazai helyzet a fő téma.

Hogy kerül ide a Pokémon?


2011.10.13. 21:33
Profil
Samurai
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.16. 14:47
Hozzászólások: 603
Hozzászólás Re: Fukushima után
Igazából annak nem sok értelme van, hogy mindenki elmondja a saját élményeit, mert nem feltétlenül tükrözik a valóságot. Tény pl az, hogy beteg emberekre többet költünk, mint beteg állatokra, ez teljesen ésszerű, és így van a világon mindenhol. Persze a személyes tapasztalat mást is tükrözhet.

Én se nagyon tudom magamévá tenni az olyan gondolkozást, hogy előbb magunknál tegyünk rendet, aztán foglalkozzunk mással. Meg aztán az állatvédelem nem függ az országhatároktól, ne tegyünk már különbséget magyar kutya meg japán kutya között. És még ha csak az országon belül nézzük akkor sem egy olyan téma ez amiben lenne egy olyan állapot amire azt mondhatnánk, hogy tökéletes. Mindig lesznek kóbor kutyák, mindig lesz állatkínzás és gondatlan állattartás, szóval kár arra várni hogy előbb nálunk legyen minden rendben.

A pokemonok is állatok, nem? XD


2011.10.13. 21:42
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:31
Hozzászólások: 383
Hozzászólás Re: Fukushima után
Igen, mi itt japán dolgokkal és az animékkel foglalkozunk, és azért is került fel ez a hír. A magyar helyzetről bőven van más oldal ami foglalkozik, úgyhogy ebbe nem is szeretnénk belefolyni. A világon senkinek nem akarok lelkiismeretfurdalási kérdést csinálni. :) De ha nem haragszotok azon sem akarok filózni, hogy most segítsek, vagy ne segítsek. :) Mint hogy az sem érdekel, hogy más segít-e vagy nem segít. Emiatt pedig senkit nem fogok elítélni. De továbbra is biztatni fogok mindenkit, hogy segítsen, mert az jó dolog. SM Mert ha csak egy embert is sikerül erre rábírni akkor már nem volt hiábavaló.


2011.10.13. 21:44
Profil
Kouhai
Avatar

Csatlakozott: 2011.08.15. 18:34
Hozzászólások: 153
Hozzászólás Re: Fukushima után
Erre hoznák fel még egy példát,a tavalyi vörösiszap katasztrófa a kis hazánkban,nemhogy az állatokkal nem foglalkoztak,hanem utána az emberekkel sem nagyon.Akkor hol volt külföld?Sehol,csak a nagy hírverés.Csak mi Magyarok vagyunk úgy,hogy mindenkin segítünk.


2011.10.13. 21:52
Profil
Samurai
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.16. 14:47
Hozzászólások: 603
Hozzászólás Re: Fukushima után
A "hírverés" azért fontos, mert aki látja mi történt, az tud adakozni a Vörös Keresztnek, ami mint tudjuk nemzetközi szervezet. Persze ott van még a Baptista Szeretetszolgálat, A Magyar Máltai Szeretetszolgálat, a Katolikus Karitász meg sok más segélyszervezet, akik segítettek, és akiknek külföldről is lehetett utalni. Sőt Devecser önkormányzatának is megadták a számlaszámát, direktbe oda is lehetett utalni pénzt, akár külföldről is. Ezenkívül pl Angliában, Brightonban is szerveztek segélykoncertet a katasztrófa károsultjainak. Bármilyen katasztrófánál elsődleges, hogy minél gyorsabban terjedjenek a hírek és minél több emberhez jussanak el, és így több adakozó kedvű ember is segíthessen. Ezért jó hogy külföldi csatornák is foglalkoztak az eseménnyel, mert gondolj pl a külföldön élő magyarokra, biztos ők is segítettek.


2011.10.13. 22:04
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:48
Hozzászólások: 2292
Hozzászólás Re: Fukushima után


2011.10.14. 10:57
Profil
Kouhai
Avatar

Csatlakozott: 2011.08.15. 18:34
Hozzászólások: 153
Hozzászólás Re: Fukushima után
Mondjuk ezt a témát tablalhatnánk az idők végezetéig is véleménnyel,és ellenvéleménnyel is,soha nem lehetne dűlőre jutni,az a lényeg,óvjuk az embereket,és az állatokat,hogy egyszer érjem azt meg,emberek az emberekkel,emberek az állatokkal harmóniában éljenek,és normálisan gondoskodjanak róla :)


2011.10.14. 11:11
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.14. 16:41
Hozzászólások: 88
Hozzászólás Re: Fukushima után
Azért vegyük figyelemben, hogy a magyar hozzáállást tekintve itt az emberek tényleg nem tudnak együttműködni, vagy problémákat megoldani. Ha csak pár klikk kell ahhoz, hogy a japánok mozgásba lendüljenek, szíves örömest. Ők legalább elértek sok dolgot közös erővel. Főleg ez az, ami nálunk hiányzik: a csoportos tevékenységre való képesség (és a sztrájkokat ebből vegyük ki, mert érdekes, ilyenkor valahogy mégis megy ez).


2011.10.14. 18:10
Profil
Újonc
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.24. 00:58
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: Fukushima után
Nem nagyon szoktam a fórumba írni,de mindent elolvasok.Nekem az a véleményem,hogy ez egy felhívás és aki akar segíteni az megteszi és van aki nem .Nem kell ezt túlmagyarázni nem ez a cél.Fiatalabb koromban velem is előfordult az ,hogy segíteni akartam egy embernek és utána futhattam amerre láttam viszont olyan is volt mikor elmentem egy ember mellett ,mint kiderült rohama volt.Ezután az eset után mindig segítek még ha futnom is kell utána.Aki veszi a fáradságot és foglalkozik evvel az üggyel az teheti csendben akit nem érdekel az is a saját magánügye.Minden élőlénynek kell a segítség legyen az ember vagy állat ,fekete vagy fehér akár tarka itt most erre van lehetőség aki akarja ragadja meg.Hát ennyit szerettem volna mondani és köszönöm. arigato


2011.10.15. 13:36
Profil
Chibi
Avatar

Csatlakozott: 2012.03.04. 17:53
Hozzászólások: 43
Hozzászólás Re: Fukushima után
Yo!
Érdekes és kényes egy téma ez szerintem de amit rikitti írt abból meg fogott ez a rész "Aki veszi a fáradságot és foglalkozik evvel az üggyel az teheti csendben akit nem érdekel az is a saját magánügye.Minden élőlénynek kell a segítség legyen az ember vagy állat ,fekete vagy fehér akár tarka itt most erre van lehetőség aki akarja ragadja meg.,, Na ez az a rész ami engem nagyon meg fogott és el gondolkodtam rajta mert igaza van rikitti-nek szerintem. :)

_________________
✿ܓkikyou chang✿ܓ


2016.04.13. 11:40
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 22 hozzászólás ] 

Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
cron