[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4505: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4507: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4508: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4509: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
AnimeWeb.hu - Fórum - Téma megtekintése - A magyar animés szubkultúra helyzete
Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2024.04.16. 13:27



Hozzászólás a témához  [ 14 hozzászólás ] 
 A magyar animés szubkultúra helyzete 
Szerző Üzenet
Samurai
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.16. 14:47
Hozzászólások: 603
Hozzászólás A magyar animés szubkultúra helyzete
Igazából több témában is szó volt arról, hogy nálunk milyen a légkör az anime rajongók kis világában, meg milyen a tagozódás, mik a tapasztalatok, sztereotípiák stb. Hallhattunk sok negatív véleményt, rosszallást és sajnálkozást a csak szerkesztők által olvasható témákban is, nem csak az olvasóinkra, hanem úgy általában a rajongókra vonatkozóan is. Ezért gondoltam legyen egy téma amiben mindenki szépen leírhatja, mit gondol, hogyan alakul nálunk az animés szubkultúra, milyen pozitív sé negatív dolgokat tapasztalt ezzel kapcsolatban, illetve hogyan lehetne javítani/változtatni a kialakult helyzeten.

Kedvcsinálónak ezt az írásomat ajánlom:

Ugye hogy jobb mintha ide írnék kisregényt (H)


2012.05.28. 12:45
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:31
Hozzászólások: 383
Hozzászólás Re: A magyar animés szubkultúra helyzete
Sok mindennel egyet értek amit írtál. Hiába sírunk, hogy az utód generációk mennyire rosszak, ha mi magunk nem teszünk azért, hogy jobbak legyenek. Ez olyan, mint mikor az idősek mindig minket szidtak, hogy "bezzeg a mi időnkben". Igen igazuk volt, de sajnos a régi generációk legalább akkora hibája, ha nem nevelik az újat. Tehát nem mondhatnak felettük úgy ítéletet a régi generációk sem, ha maguk nem próbáltak meg semmit sem tenni az ellen, hogy ne az ő normáikat "kövessük". Ezért mi sem mondhatunk az újak felett.

Tenni kell ezért. Kinek-kinek a maga eszközével. Minden apróság számíthat. Én hiszek abban, hogy a fiatalok csak arra várnak, hogy valaki kicsit odafigyeljen rájuk. Emlékszem még arra, mikor valaki hosszú idő után írt egy hozzászólást az első weblapomhoz. Sokáig leveleztem is az illetővel. Madarat lehetett volna velem fogatni.
Igen, az ember kommunikálni született erre a világra. Ha nem próbálunk meg kommunikálni egymással, akkor csak a siránkozás marad.

És inkább legyen kevesebb ember aki kedvel, aki kedveli az oldalt, vagy bármit amit teszünk, de azok tényleg gondolkodó emberek legyenek. Sajnos volt erre ellen példa is, olyan bomlasztó egyén akit csak nagyon nehezen lehetett lerázni. Viszont megérte, mert a többieket húzta le. LEhet ettől nem leszünk soha "népszerű" oldal mindenki körében. De inkább olyanok szemében szeretnék népszerű lenni, aki igazi gondolkodó ember.


2012.05.29. 20:12
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:48
Hozzászólások: 2292
Hozzászólás Re: A magyar animés szubkultúra helyzete


2012.05.30. 13:34
Profil
Samurai
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.16. 14:47
Hozzászólások: 603
Hozzászólás Re: A magyar animés szubkultúra helyzete
Igazából nem tudtam milyen témába beilleszteni, talán még ide illik a legjobban, szeretnék feltenni egy etikai jellegű kérdést.

Tegyük fel olvasunk egy animés oldalon valami borzalmasan rossz leírást/kritikát egy animéről. Tegyük fel ezen az oldalon lehetőség van a kommentelésre. Mit szólnátok a passzív ellenállásnak ahhoz a módszeréhez, hogy ekkor az olvasó nem elkezdi fikázni az írást, hogy az milyen béna, hanem egyszerűen belinkel egy jobbat? Az oldal készítőinek, illetve az írás készítőjének ez nem éppen előnyös, viszont az olvasóknak valószínűleg csak épülésére szolgál, ha az adott animéről egy jobb minőségű írás is a rendelkezésükre áll. Szóval a kérdés az, hogy szerintetek ez "helyes" viselkedési forma lenne egy igényes olvasó részéről, vagy elítélendő gerillaakció.

(Amúgy kísérletképpen kipróbálom most egy oldalon, ahol az írások színvonala rémes, kíváncsi vagyok mit reagálnak.)


2012.09.16. 09:22
Profil
Kouhai
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.19. 20:23
Hozzászólások: 101
Hozzászólás Re: A magyar animés szubkultúra helyzete
Szerintem ha tényleg nem az igazi egy leírás kijavíthatod vagy írhatsz helyette újat, de ne a kommentek közé linkeld, mert azzal megsérted valamennyi az oldal készítőit.
Inkább küld el neki javaslat ként az e-mail címükre, hogy változtassanak a leíráson vagy cseréljék le a tiédre. Ne mindenki előtt égesd le úgymond őket, hacsak nem a különbség szemléltetése a célod.


2012.09.16. 09:54
Profil
Samurai
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.16. 14:47
Hozzászólások: 603
Hozzászólás Re: A magyar animés szubkultúra helyzete
Te alapvetően az oldal készítőinek az érdekeit tartod előbbre. Nyilván nem elírásról van szó vagy tartalmi hibákról van szó, hanem egyszerűen rossz az írás, mert olyan ember írta, aki nem tud írni, és nem is nézett annyira utána a dolgoknak stb. Ezen nem lehet javítani, legfeljebb más leírását teszik ki helyette. És mivel minden oldal mögött egy kis csapat van, nyilván nem fogják kizárni az egyik tagjukat vagy bármilyen módon hátráltatni, mert nem szakmai okokból alkotnak egy csapatot, hanem mert érzelmi szálak (barátság stb.) van köztük. Persze ez csak általában van így, de az elég elterjedt, hogy az egyes oldalak védik a saját tagjaikat, és ha az ő elvárásaiknak megfelel a leírás, kiteszik. Itt most arról van szó, hogy x olvasó igényesebb, nemcsak a leírás készítőjénél, hanem az oldal adminisztrátorainál is. Ők pedig már kialakították az oldal színvonalát, amin nem akarnak változtatni, legalábbis ritka, hogy egy oldal sokat változzon színvonalban, mert ahhoz le kellene cserélni a tagok nagy részét, és az ilyen változások nem külső nyomásra történnek, hanem a tagok közti elhatározásból.

A kommentek közé irkálásra azért van szükség, hogy ki lehessen kerülni az oldal vezetését, és direktbe a többi olvasóhoz lehessen szólni. Persze ezt anélkül, hogy bármi rosszat mondanánk az adott leírásról, csak felajánlunk egy alternatívát. Akinek tetszik az eredeti leírás, és megelégszik azzal a színvonallal, annak úgyse fog ettől változni a véleménye. Aki meg csalódott az talál egy ízlésének megfelelőbbet.

Szóval itt elvi kérdés van. Az olvasónak mi legyen a fontosabb: az oldal és az írást készítő személy arculata, vagy a többi olvasótársa.


2012.09.16. 10:21
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:48
Hozzászólások: 2292
Hozzászólás Re: A magyar animés szubkultúra helyzete
Ezt szerintem mindig az adott olvasó dönti el. Van pl. olyan is, hogy valaki csak "jót vagy semmit" kommentel, aztán ha sok ilyen van, akkor a készítő(k) azt hiszik, ők most tiszta jókat csinálnak. Ami nem feltétlenül igaz.

Én pl. szoktam negatívan is kommentelni, ha valahol valami hiba van, például. Olvasóként. Az nem jutott volna eszembe, hogy belinkeljek egy másikat, mert az szerintem elég sértő lehet egy oldal készítőinek.
Ha az itteni oldal leírás adminjaként nézem a helyzetet, akkor például nálunk is van fent pár olyan leírás, ami nem üti meg teljesen a mértéket. Főleg régebben felkerült ismertetőkről van szó, akiknek a készítője már nincs az oldalon. Ilyenkor több lehetőség van: lehet törölni, amit én személy szerint nem szeretek mint megoldást, lehet kipofozgatni, azaz beleszerkeszteni vagy kicserélni egy újjal. Már ha van, aki adott animéről jobbat tud írni. Utóbbi történt pl. a Shugo Chara leírásunk esetében. Ezekben az esetekben felmerül az az etikai kérdés, hogy önkényesen "kidobom" valakinek az oldalhoz való jóhiszemű hozzájárulását, amit valaki egyszer már elfogadott. Márpedig én tisztelem valakinek a munkáját, még ha az nem is tökéletes (kivéve a copy paste technikát, de olyanokat kíméletlenül kigyomlálunk innen).


2012.09.16. 11:49
Profil
Senpai
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.10. 21:37
Hozzászólások: 270
Hozzászólás Re: A magyar animés szubkultúra helyzete
Ez pontosan olyan, mint az általános tapasztalat anime-rajzolók munkáival. Boldog-boldogtalan rajzol, azokat közzéteszik a neten, és az igazán nagy probléma -ahogy azt egy ilyen típusú és célú oldalon már láttam képben-szövegben hasonló témát megfogalmazva (baszdmeg)-, hogy a kezdő és 'értékelhetetlen' rajzokra több like és komment érkezik, mint a profikra (és morwen kedvéért megjegyzem, itt nem a szó hivatalos értelmét gondolom, hanem a hozzáértést), és szó szerint el vannak halva azoktól. Tehát a nagy kérdés, hogy miért?
1. több ismerőse van, elsődlegesen saját korosztályból
2. több ismerőse van, akik még annyira sem értenek a dologhoz
3. a közönség nem írja meg az idegennek, hogy "ez tök jó"
4. nincs esztétikai érzékük, ezért osztják meg és likolják
...
ez az írásokra is ugyanúgy jellemző. A közönség még annyira sem ért hozzá, mint az írója, amit igazából kétlek, mert ha lenne megfelelő értékrendje annak, aki engedi közzétenni, az nem a mennyiséggel törődne, hanem a minőséggel. De mint tudjuk, nem a minőség döntő sajnos, mert olyan helyre mennek az emberek, ahol mindent egy helyen megtalálnak. DE! Az értelmesek meg jönnek hozzánk (rajz kivétel), kár hogy kevesebben vannak.


2012.09.16. 12:44
Profil
Samurai
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.16. 14:47
Hozzászólások: 603
Hozzászólás Re: A magyar animés szubkultúra helyzete
Tök jól megfogalmaztad, csak nem válaszoltál az alap kérdésre :D

Amúgy ja, az oldalon megjelenő írások színvonala sokat elárul az olvasók értelmi színvonaláról meg ízléséről is. Csak persze odatévedhetnek olyan olvasók is, akiknek magasabbak az elvárásaik. Ilyenkor ezek az olvasók továbbállnak inkább szótlanul. Én most megpróbálkoztam ezzel a gerillaakcióval, vagy lesz belőle dráma, vagy nem, majd meglátjuk. Ha elolvassák páran a leírást amit én belinkeltem, akkor már elértem a célomat, szóval részemről megérte, csak az etikai vonzatra lettem volna kíváncsi.


2012.09.16. 17:59
Profil
Senpai
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.10. 21:37
Hozzászólások: 270
Hozzászólás Re: A magyar animés szubkultúra helyzete
És mi volt az alapkérdés?


2012.09.17. 10:12
Profil
Samurai
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.16. 14:47
Hozzászólások: 603
Hozzászólás Re: A magyar animés szubkultúra helyzete


2012.09.17. 11:24
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:48
Hozzászólások: 2292
Hozzászólás Re: A magyar animés szubkultúra helyzete
Na várjunk, tehát nem is írja le hozzá, hogy teszem azt "ne haragudj, de szerintem ez a leírás nem túl jó, egy jó leírásnak ilyennek kell lennie:..."? Hanem csak odabiggyeszti a linket? Mert amit reagáltam az az első változatra vonatkozik, bár az nem tudom már mennyire nevezhető "passzívnak", de ha csak linket tesz oda... az eléggé bunkónak tűnik. :D


2012.09.17. 12:47
Profil
Senpai
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.10. 21:37
Hozzászólások: 270
Hozzászólás Re: A magyar animés szubkultúra helyzete


2012.09.18. 20:22
Profil
Samurai
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.16. 14:47
Hozzászólások: 603
Hozzászólás Re: A magyar animés szubkultúra helyzete
ez már csak kötözködés :( :( :(

Egyébként 3 nap alatt semmi reakció nem érkezett, szóval részemről ez sikernek számít. Semmi dráma, és aki olvassa és nem tetszik neki, annak ott egy jobb leíráshoz vezető link.


2012.09.18. 21:09
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 14 hozzászólás ] 

Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
cron