[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4505: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4507: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4508: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4509: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
AnimeWeb.hu - Fórum - Téma megtekintése - Miért érdemes még moziba menni?
Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2024.04.16. 12:25



Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 
 Miért érdemes még moziba menni? 
Szerző Üzenet
Samurai
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.16. 14:47
Hozzászólások: 603
Hozzászólás Miért érdemes még moziba menni?
Mivel ma már az újonnan megjelenő mozifilmek többségét pár hét csúszással le lehet tölteni az internetről (persze illegálisan), sokan inkább házi mozirendszer fejlesztésére költenek, mint mozijegyre. Szerintetek miért érdemes mégis inkább a mozit választani?

Szerintem vannak, akik az érzéki ingerek miatt mennek moziba, mert nagyobb a kép, hangosabbak a hanghatások, finomabb a popcorn :) Emellett a mozi társas program is lehet, mikor valahova kell menni barátnővel/barátokkal. Viszont ha csak az ingereket nézzük, akkor ennek csúcsa a 3D mozi, oda emiatt érdemes elmenni.

Vannak viszont olyan filmek, amiknél nem az ingerek a fontosak, és bár a számítógép monitorján is élvezhetőek lennének, mégis moziba kell menni értük, mert a neten nem lehet megtalálni őket. Ide tartoznak a művészfilmek, a nem amerikai filmek (indiai, koreai, japán, iráni, török, dán, izlandi stb játékfilmekhez nem nagyon lehet hozzájutni angol vagy magyar felirattal a neten; vicces tény: a legtöbb mozifilm évente indiában készül), és persze itt vannak még a filmfesztiválok, amiknek pont az a lényege, hogy tematikusan vetítenek olyan filmeket, amik általában nehezebben hozzáférhetőek.

Végül a kisebb mozikban szoktak filmklubok lenni és ingyen vetítések, a filmek után beszélgetés meghívott vendéggel, szóval adnak néhány okot, hogy érdemes legyen moziba menni.

Szerintetek mi másért érdemes még moziba menni? Ti mikor voltatok utoljára a moziban? Milyen filmet néznétek meg csak moziban, mert ott jobb?


2011.09.02. 09:53
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:48
Hozzászólások: 2292
Hozzászólás Re: Miért érdemes még moziba menni?
Szerintem eléggé kivesézted, ehhez nehéz lesz bármit hozátenni. Részemről én társas programként megyek moziba. A 3D-t nem szeretem, úgyhogy azért biztos nem.
Moziban akkor voltam utoljára, amikor a Zöld lámpásról írtam, talán kb. úgy 2 hete. :) Olyan film, amit csak moziban néznék meg? Gondolom, olyan film, amit moziban egyszer már megnéztem, és nincs kedvem még egyszer látni, mert egyszer elég volt belőle. :P Egyébként a mozi egy másféle élmény, mint akár a házimozi, hát ezért jó időnként elmenni.


2011.09.02. 15:19
Profil
Samurai
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.16. 14:47
Hozzászólások: 603
Hozzászólás Re: Miért érdemes még moziba menni?
Én szeretem a 3D mozit, de mivel drága még csak egyszer voltam, az Avatart néztem meg.

De a legjobb mozi-élményeim általában kisebb mozikhoz kötődnek. A Kossuth moziban egyszer a Mulholland Drive-ot néztem, David Lynch film, utána egy magyar rendezővel volt beszélgetés. A lényeg, hogy magamtól soha nem néztem volna meg a filmet, vagy ha mégis leszedem, és belenézek, 10 perc után elunom magam. A moziban megnézni viszont élmény volt.

Az Örökmozgóban szoktak ingyen vetíteni japán filmeket, és néhányra elmentem, azok is jók voltak, viszont netről biztos nem tudtam volna leszedni őket, és ha igen, akkor is lusta lettem volna megnézni. Szóval a moziba menés az valahogy esemény, hangultatot és kedvet teremt, az ember filmnéző üzemmódba állítja magát vagy mi :)

Ja igen, a legközelebbi ilyen ingyen vetítés szept 6-án kedden lesz, itt egy program az összes ingyen vetítésről:

Amúgy az ilyen filmklubok pont azért jöttek létre, hogy jó filmeket lehessen megismerni, és van társaság is beszélgetni róluk.


2011.09.02. 15:46
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:48
Hozzászólások: 2292
Hozzászólás Re: Miért érdemes még moziba menni?


2011.09.02. 17:15
Profil
Samurai
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.16. 14:47
Hozzászólások: 603
Hozzászólás Re: Miért érdemes még moziba menni?
Tényleg nincs benne, nemtom miért hagyták ki, itt írja egyébként

Innen mentem tovább oldalt a japán filmklub linkre kattintva és arra adta a programot. Sztem eltolták :)

A képzelet is egy virtuális valóság, meg amiket álmodunk az is, de te biztos az informatikai fogalomra gondoltál :P Viszont már ősidők óta kitalálunk mindenféle valóságot, vagy annak egy darabját leképező jelrendszereket. Maga a nyelv is egy virtuális valóság a maga törvényszerűségeivel, ami mégis kötődik a fizikai valósághoz. Szóval ez az emberi természethez tartozik, mint az elvonatkoztatás, vagy absztrakt gondolkodás, a technika csak megkönnyíti.

Érdekes tény: álmomban nem érzek szagokat, legfeljebb tudom, hogy valami büdös, mert annak néz ki, de nem érzem a szagát. Más is így van ezzel?


2011.09.02. 18:18
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:48
Hozzászólások: 2292
Hozzászólás Re: Miért érdemes még moziba menni?
Én arra gondoltam, hogy egyre inkább valóságoshoz közelinek tűnő képi élményt igyekeznek létrehozni. Persze ott van még ugye a hangélmény (ld. Vocaloid), vagy az érintéssel kapcsolatos élmény, pl. a japánok feltaláltak egy "csók-gépet" is, amivel távolból lehet közvetíteni taktilis ingereket, na jó, azért ez még eléggé elrugaszkodott dolog. Szóval oda akartam kilyukadni, hogy egyre inkább tökéletesíteni, a valódihoz közelíteni akarnak egy virtuális élményt. De! Hol van akor a helye a képzeletnek? Mert pl. kezdetben ugye volt az, hogy elmondás alapján elevenedett meg egy történet (pl. mese), aztán olvasáskor. Ezt az emberi elme virtualizálja, így élhetjük bele magunkat a történetbe és így tehetjük megfoghatóbbá is a magunk számára. Aztán jöttek a filmek, rajzfilmek, utóbbi persze valamilyen szinten szimbolikusan képezi le a valóságot és az absztrakt elemei is benne vannak, de mindenesetre jött egy képi világ egy történethez, ami adott volt, nem kellett elképzelni. De pl. hiába mutatják be az űrt a bolygókkal, azért mégiscsak el kellett azt képzelni, hogy ez most szimbolikus ugyan, de egyfajta valóság. A 3D-vel gyakorlatilag a szimbolika változik, mondhatni, egyre könnyebbé válik elhinni, belehelyeződni egy történetbe, ugyanakkor bizonyos dolgok ezzel el is vesznek szerintem.


2011.09.02. 19:02
Profil
Samurai
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.16. 14:47
Hozzászólások: 603
Hozzászólás Re: Miért érdemes még moziba menni?
A Vocaloidot azért még nem lehet összetéveszteni az emberi hanggal, és szerintem nem is lehet olyan gépet vagy programot csinálni, ami emberi segítség nélkül emberi hangot tudna előállítani. A Vocaloidnál is felvették emberek hangját és azt alakítgatták így meg úgy. Meg a leírásban is állást foglaltam, hogy ez inkább egy újfajta elektronikus hangszer,

Ha pedig megnézek egy 3D filmet utána ugyanúgy tudok este álmodozni arról, hogy én vagyok a főhős, és persze nem a film történetét játszom le fejben, hanem ahogy nekem jobban tetszett volna, és persze a szereplőket is kicserélem. Szóval azért a képzeletet ez is megdolgoztatja, ahogy a valóság is. Egy csomó valóságban megtörténő szitu is megmozgatja a fantáziát, akár olyan primitív szinten is, mikor a pasik a szembejövő nőket képzeletben levetkőztetik és elhívják randira, aztán mire hazaérnek képzeletben már össze is házasodtak, és ehhez nem kellett film vagy mese. Szóval a valóságot is történetként tudjuk kezelni, ha elvonatkoztatunk, és a valóság ugyanolyan jól bizgerálja a képzelőerőt, mint a mesék vagy filmek, akármilyen valósághűek is. Az viszont igaz, hogy ha nekem lerajzolnak egy alakot, akkor már nem kell kitaláljam, viszont én nem is szeretek részletes alakokat kitalálni, hanem mondjuk veszek egy animéből egy lányt és az a külseje, és inkább a személyiséget találom ki, meg a sztorit. Persze ez csak példa, de a a valósággal is hasonlót művelünk, a suli legszebb lányát nem találjuk ki újra az alapoktól, hanem veszek ahogy megvan és inkább a sztorit találjuk ki, hogy hogyan érjük el, hogy szerelmes legyen belénk.

Én egyáltalán nem féltem a képzelőerőt, úgyis mindig talál valamit amin rágódhat, még ha mindent a szájába adnak is. Erről nem tudom lehet-e egyáltalán kutatásokat végezni, hogy mondjuk a tévé megjelenése előtt jobb volt-e az emberek képzelőereje, de érdekes lenne, és biztos bele lehetne kötni mit értenek képzelőerő alatt, mert ha mondjuk csak az asszociációs készséget akkor nekem nem tetszene.

Bizonyos dolgok elvesznek, bizonyos dolgokat meg nyerünk, ilyen a változás, és ha optimisták vagyunk, akkor haladásnak nevezzük. Én már azt várom hogy a szavakkal nem kifejezhető dolgokat is lehessen digitalizálni és le meg feltölteni az agyunkba.


2011.09.02. 20:07
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:48
Hozzászólások: 2292
Hozzászólás Re: Miért érdemes még moziba menni?


2011.09.05. 10:55
Profil
Samurai
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.16. 14:47
Hozzászólások: 603
Hozzászólás Re: Miért érdemes még moziba menni?
A táblás gépek megjelenésével inkább e-book reneszánsz várható :)
Meg legalább nem irtják szegény fákat a könyvekért, ez is szempont, bár szerintem papírzsepire és vécépapírra megy el a legtöbb fa évente :P


2011.09.05. 11:18
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:48
Hozzászólások: 2292
Hozzászólás Re: Miért érdemes még moziba menni?
Mondasz valamit - akkor úgy fogalmazok, az olvasás reneszánszát.


2011.09.05. 13:05
Profil
Senpai
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.15. 19:08
Hozzászólások: 471
Hozzászólás Re: Miért érdemes még moziba menni?
Előre bocsájtom, hogy nem olvastam végig az eddigi hozzászólásokat.
Eléggé fura dolog a mozi.. hogy miért is érdemes moziba járni? Leírhatatlan. Véleményem szerint ez olyan mint, hogy valaki szereti a tökfőzeléket más meg nem. Lehet magyarázni a másiknak, hogy pedig a tökfőzelék isteni, a tökfőzelék valami csodálatos, ha ő nem szereti, persze azért van pár ok:

Véleményem szerint sok ember azért jár moziba, hogy kizárja a külvilágot. Másra nem figyelhet, csak a filmre, nem állíthatja meg, nincs reklám, semmi zavaró tényező (bár az utóbbi időkben sajnos bejött ez a film alatti "zabálás" -_- ami teljesen fölösleges, az ivást még megértem, pl. nálunk van egy kis művészmozi szerűség, büfé sincs, de a közeli boltokból hordják a csipszet, zörögnek, csámcsognak.. agyrém) így csak egy dologra koncentrálhat, kikapcsolódás ergo.

Aztán mert nagy, hangos. Sokkal jobb érzés nagy vásznon nézni a dolgokat, beleremegni abba, ahogyan a hangszóró megrezdül stb.. amit Morwen is írt az első hozzászólásban tulajdonképpen.

3. indokom az lenne, hogy "amit szeretsz támogatsz". Persze ez nem pont a mozira illik, hiszen nem a top10 kedvenc filmje megy mindenkinek. De van aki kifejezetten film rajongó, és így támogatja úgymond a filmeket, megnézi őket, kifizeti a belépőt stb. hiszen nem kell neki a dvd otthonra, de azért letölteni nem akarja. Bár lehet, ha pl. az iTunes szolgáltatásai elérhetőek lennének Mo-n akkor ez a réteg visszaesne, hiszen ott csak kifizeti a filmet és megnézi, le sem kell tölteni, online megy. Sok esetben olcsóbb is mint a mozi (legalábbis külföldön), és többször nem kell fizetnie érte, ez annak a felhő valaminek a lényege is azt hiszem, annyiszor megnézheti ahányszor akarja, de akár egy alkalomra is kikölcsönözheti.

Utoljára a Harry Potter utolsó részét láttam moziban. Meglepően jó volt, mert én amúgy nem vagyon nagy fan annyira, de tetszett megérte azt a 700 Ft-t.

Ja meg akkor már egy lista, hogy miket néznék meg moziba, ha meglehetne :):
Pontosabban nem is leírom a kedvenc filmem, és odaírom melyik miért, miért nem.

Blindness: meg, kommentár nélkül :D

Fight Club: egyértelműen meg, zseniális film, hihetetlen élmény lenne.

Like Minds: Nagyon régóta meg szeretném nézni még egyszer, de azért nem nézem, mert akarok egy projektort csórni valahonnan és úgy dehát igen meg.

Insidious: meg mivel így is fülem farkam behúztam, szóval halálra ijednék egy moziban tőle :D

Na jó nekem nincs erőm ezeket még: American Beauty, Mr Nobody, The Butterfly Effect, Manic, Candy, Paranoid Park, Rose Red, Burma VJ, La Marche de l'empereur, Bicentennial Man, Let the Right One In

Na nem olvasom át még egyszer mert zzz zzz zzz zzz remélem nem tértem el nagyon a tárgytól azért, meg pár helyen zavaros XD no nem baj.

_________________
"Please, don't dawdle Alice, we're very late indeed."


2011.09.05. 21:31
Profil
Samurai
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.16. 14:47
Hozzászólások: 603
Hozzászólás Re: Miért érdemes még moziba menni?
Szerintem ha a külvilágot akarjuk kizárni, akkor még mindig jobb a számítógépen letöltött filmet nézni a sötét szobában egyedül. A letöltött filmben sincs reklám, és ha bezárkózol nem zavarnak. A moziban általában többen vannak, van mikor éppen melletted is, és érzed a másik ember lélegzését, mozgását, vakarózását stb. ha nem koncentrálsz eléggé a filmre. Szóval ezt nem igazán értettem, hogy lehetne kizárni a külvilágot úgy, hogy emberek közé mész, legfeljebb az utcazajt lehet ezzel kizárni, de otthon egyedül egy filmmel még mindig kevesebb a zavaró tényező. Szóval ilyen elven én inkább otthon maradnék.

Támogatni a mozit is kell, nem csak a filmeket. Sőt, a jegy ára főleg a mozit támogatja, és nekik általában jobban kell a támogatás, mint a rendezőknek, főleg ha kis mozikról van szó. Online videókölcsönzés viszont nálunk is van, pl a T-com Iptv-je is lehetővé teszi hogy egy menüben filmeket kiválasztva pár száz forintért kikölcsönözd őket, és 3 napon keresztül annyiszor megnézheted ahányszor akarok, meg bele is tekerhetsz. Ugyanezt a gépen, neten is meglehet csinálni, vannak erre szakosodott oldalak.


2011.09.06. 08:13
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 12 hozzászólás ] 

Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
cron