[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4505: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4507: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4508: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4509: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
AnimeWeb.hu - Fórum - Téma megtekintése - Eurovízió
Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2024.04.16. 14:00



Hozzászólás a témához  [ 95 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
 Eurovízió 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:31
Hozzászólások: 383
Hozzászólás Eurovízió
2012-es Eurovíziós dalfesztivál elődöntőjét nézve úgy gondoltam, készítek egy topicot a témáról. Ide mindenki leírhatja, mik a benyomásai a magyar előadóink ténykedéséről. Mi volt az, ami szörnyű és hallgathatatlan volt, mi az, ami jó. Egyetértetek-e a zsűri véleményeivel?

Személy szerint szívesen helyet cseréltem volna a hangtechnikussal, aki hihetetlenül nem állt a helyzet magaslatán. :@ Még a 94-es legjobb magyar helyezésű dal is úgy szólt, mintha valami csőben, vagy dobozban sikítanának az egerek. Nem beszélve, hogy egyszerűen képtelen volt eltalálni, hogy ne gerjedjen a mikrofon. Élő műsor ide vagy oda, ezen azért nem ártana még dolgozni. :)
A futurisztikus, már-már űrkorszakot jellemző táblakijelzők, aminek a kezelése Wolf Kati képességéit már alaposan meghaladta, helyett javasoltam volna egyszerűen egy papír alapút. Amit ugyan fordítva is feltarthattak volna, mint a régi korokban, de legalább olcsóbb lett volna. :)
Volt egy-két egész ígéretes színpadi show elem mint pl. Sinead O'Magyar (Copyright by Aqualuna) alias Tóth Gabi ruhájában bujkáló perverz pantomim művész. :) Vagy Caramel hátából kinövő EVA angyalszárnyak. XD
Sajnos lettek volna jó előadók, de a hangtechnika jól lehúzta a színvonalat. Ennek pedig sokan megitták a levét. De néha komolyan... voltak iszonyú pocsék előadások is, amikor komolyan ki kellett mennem, mert nem bírtam hallgatni. De voltak ígéretes dalok és tehetségek is, de valahogy senki sem tudta szerintem a legjobb formáját mutatni.


2012.01.28. 22:06
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:48
Hozzászólások: 2292
Hozzászólás Re: Eurovízió


2012.01.28. 22:18
Profil
Senpai
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.15. 19:08
Hozzászólások: 471
Hozzászólás Re: Eurovízió
Igen odakapcsoltam párszor és csak így füleltem, hogy o_O jézusom milyen rossz a hangzás. Hát voltak érdekes előadások pl. ezt http://www.youtube.com/watch?v=XyiANDOYcuI nem is értettem, hogy hogyan gondolták berakni o_O harmat gyenge volt és ráadásul semmi egyedi sem volt benne egy sima koppintás volt a nő hangja meg hát khm... nem igazán ilyen stílusú zenéhez találták ki a hangját

_________________
"Please, don't dawdle Alice, we're very late indeed."


2012.01.29. 18:22
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:31
Hozzászólások: 383
Hozzászólás Re: Eurovízió
Itt van Sinead O'Magyar előadása, csak, hogy tudjátok, miről is beszéltünk az elején. :)



Hát azt tényleg el lehet róla mondani, hogy a zsűri tutira megjegyzi magának, "ki volt az az őrült magyar lány a színpadon". :)


2012.01.30. 07:38
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:48
Hozzászólások: 2292
Hozzászólás Re: Eurovízió
És megvolt a második "kör" is.
A három zsűri általi továbbjutó:
1. Egy nagyon kellemes, bár élőben kissé ettől hamisabban előadott dal Gyurcsik Tibor - Back in Place
http://youtu.be/FMLPrFulLF0 , aminél megjegyezték, hogy egynél több vokalista kellett volna, de akkor a 4 db hosszú műhajat viselő táncoslány (én végig azon csodálkoztam, mivel rögzítették a parókákat, hogy fennmaradtak megannyi rázás meg csóválás mellett (?) ) megfogyatkozott volna, az meg kevésbé látványos. XD

2. Nika (Veres Mónika) - This Love
http://youtu.be/mXVODXGVuqM
A dal még nem lenne rossz, de részemről az itteni felmagasztalással abszolút nem értettem egyet, szerintem borzalmas volt az előadás, a hangok nem találták a helyüket (a videón azért jobb lényegesen). :(

3. és a Király testvérek - Untried
http://youtu.be/R5gO5V5sdOU , akik holtversenyben álltak a később közönség által továbbjuttatott Fábián Juliékkal (- Like A Child) http://youtu.be/pJ2C0O6UDcQ Utóbbiról megjegyezném, hogy azon ritka előadások közé tartozott, ahol az énekes TUDOTT élőben is énekelni, amit mondjuk Királyék (bár Benjamin csak rappelt) is elmondhatnak, de nem állíthatnám, hogy "és még sokan mások".
Egyébként utóbbiak produkciója látványilag talán nem túl felemelő, ám eléggé nehezen feledhető volt, ugyanis Lindát egy meglehetősen "érdekes" jelmezbe öltöztették és a hajából meg egy leginkább démoninak nevezhető frizurát alkottak, amitől kb. úgy nézett ki, mint valami gothic jelmezbe húzott cosplayes. ^_^

A hangtechnika ezúttal rendben volt (talán leváltották, vagy gyors továbbképzésben részesítették a felelőst :P (6) ), kivéve egy alkalommal, mikor Gundel-Takács mikrofonja kissé bevisszhangzott. Ez viszont kiváló alkalmat nyújtott arra, hogy megállapítsuk, mennyire nem képesek sokan tisztán énekelni élőben, pláne végig tisztán énekelni. :( :( :(

Azok közül, akik mégis, kiemelném az Anti Fitness Clubot, bár nekem az énekes artikulálási módja kissé fura és picit zavaró volt, de aztán rájöttem, hogy beszélni is így beszél. :) http://youtu.be/5ZnaLHSzB2E

Az abszolút "lehúzandó", szerintem a legrosszabb, a Sophistic nevű lánybanda produkciója. Recept: végy 3 bomba csajt (szőke, fekete, szőke - nem is értem, miért nem festették az egyiket vörösre?) három ingerlő, feltűnő miniben, akiknek még hangjuk is lenne talán, bár a pózolás úgy tűnik jobban ment. Gyakorlatilag az egész prod pusztán pasiknak szóló látványelemre redukálódott, kb. mintha a kifutón a modellek álltak volna össze egy karaokéra.


2012.02.05. 18:37
Profil
Senpai
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.15. 19:08
Hozzászólások: 471
Hozzászólás Re: Eurovízió
Nem tudom nekem a hangosítással megint több helyem gondom volt... Nem értem miért nem tudták megoldani.. na mindegy.

Királyékkal aránylag meg voltam elégedve, bár a folyamatos szemmeresztgetése Lindának eléggé zavarú volt:DD nem tudom mi volt a baja, talán a szempilla. A jelmezüktől nem tudom mit voltak elájulva, semmi extra sem volt, Linda kimondottan rondán nézett ki pedig.. eléggé lehúzta a produkciót szerintem a jelmez, nekem nagyon nem tetszett (egyedisége meg egyenlő a nullával.. azért valljuk be nem kellett hozzá nagy tervezői fantázia).

Veres Mónika- Nika nem tudom miért jutott tovább, semmi extra. Az énekesnő tök átlagos meg a dal is.

Gyurcsik Tibi előadása tetszett, meglepődtem rajta, nem hallgattam meg előre a dalokat, érdekes volt.

Fábián Juli előadása fantasztikus volt. Rettentően jó hangja van, és a szám sem volt olyan rossz. Ha jól tudom akkor a közönség által tovább is jutott, de nem vagyok biztos benne. Nem értem miért nem kapott több pontot... szerintem pont olyan kellene az eurovíziósra mint ő, mert könnyen megjegyezhető, szép a hangja, tud énekelni és kész. Nem kell itt erőltetni, hogy ez dalverseny és, hogy ez nem állná meg ott lehet a helyét. Szerintem igenis megállná, sőt nagyon jó eredményt is érne el vele.
Ha dalverseny lenne amit a zsűri hangoztat, akkor ezeknek a daloknak állítom, hogy a háromnegyede még idáig sem juthatna el, mivel van egypár olyan szintű..

_________________
"Please, don't dawdle Alice, we're very late indeed."


2012.02.06. 17:54
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:31
Hozzászólások: 383
Hozzászólás Re: Eurovízió
Döntő...
Nagyon vegyesek az érzéseim. A műsor színvonala most nagyon rendben volt szerintem. A hang az effektek, a színpadi alakítások is. Ha kiadják CD-n én szívesen meghallgatnám ezeket a dalokat. Mind elég hallgatható volt. Ezúttal Tóth Gabi ruhája is ok volt, bár picit beleveszett így meg a vokalisták kinézetébe. Gondolom miatta lett a műsor 12-es karikával ellátott, mert más magyarázatot nem igazán tudtam erre a dologra. (?)
Közönségszavazás. Ez is rendben volt. Már már azt hittem az ismert nevek viszik majd megint a szavazásokat. De nagy meglepetésre két előadó is bekerült, akik kevésbé ismertek voltak. Ennek személy szerint nagyon örültem, mert Heincz Gábor volt nekem a legmeggyőzőbb. Pont azért mert mindenki valami monumentálisat valami nagy mélyértelműt akart előadni. És szerintem ez lesz az Eurovízió döntőn is. De ez a dal laza és könnyed volt és azonnal megragadja az ember figyelmét és emiatt kilógna az átlagból.
De itt jön a "könyörgöm" rész. Miért nem a közönség szavazatai alapján döntöttek végül? :@
Miért kell a zsűrinek döntenie? Ráadásul úgy hogy 4 zsűritag 3 felé szavaz?
Minden tiszteletem a Compact Disco-é, de nekem pl. pont nem jön be annyira a dal és bár tényleg soha nem lehet tudni előre éppen kire szavaznak sokan az Eurovízión és emiatt még akár ők is nyerhetnek, de szerintem nem az a szám amire úgy nagyon emlékezni fog a közönség. De nagyon remélem, hogy most nincs igazam. Ezért is jobban örültem volna, ha a közönség szavazásait veszik figyelembe.
Még egy dolog ami nem volt igazságos a szavazás során. Hogy már az első daltól lehetett szavazni az előadókra. Így aki előbb került sorra, az jóval több szavazatot is kaphatott akár. Így a Heincz Gábor aki utoljára játszott sokkal kevesebb eséllyel indulhatott, mint a Király testvérek, akik elsőként kezdtek.
Ami a király testvéreket illeti. Van itt valami, amit talán sokan elfelejtettek már. Pedig nem kellene:
Bocsi, most sokak lelkivilágába gázoltam nyilván, de picit felhúztam magam a zsűrizésen. Pedig már tényleg örömteli, hogy ennyi jó előadót és tehetséget össze lehet hozni egy színpadra. yatta


2012.02.11. 22:48
Profil
Senpai
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.15. 19:08
Hozzászólások: 471
Hozzászólás Re: Eurovízió

_________________
"Please, don't dawdle Alice, we're very late indeed."


2012.02.12. 17:11
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:48
Hozzászólások: 2292
Hozzászólás Re: Eurovízió
Mi bajod a 100 valahány ezer sms-sel? (?)

Amúgy a Compact Discóval nekem is van problémám. Most nem az, hogy nem jó a dal, de érdekes módon a 2 héttel ezelőtti elődöntő óta totál elfelejtkeztem róla. Vagyis nem egy emlékezetes darab. A többi döntős dalra mindre emlékeztem.

A másik dolog, hogy ők a legkevésbé profi előadók az egész bagázsból. Márpedig ez nagy hátulütő lehet majd odakint Bakuban, hisz még a profik is drukkosok, stb. Ráadásul még volt egy olyan elszólás is, hogy az énekesük színpadfélő. Szóval ez önmagában hatalmas handicap, plusz még májusig majd jó magyar szokás szerint rátesz a média egy lapáttal, hogy elkezdenek esélyt latolgatni, meg elvárásokat táplálni.
Sokan felhozták a zsűrizés alatt, hogy ez a dalok versenye és ez egy jó dal. Abban viszont Rakonczainak volt maximálisan igaza, hogy az Eurovízión az kell, hogy megragadják a közönség figyelmét. Magyarán, olyan előadó és előadás kell, amire oda fognak figyelni, és akkor emlékezni is fognak. Ezzel a dal+előadás együttessel az a bajom, hogy jó, jó, de...azért nem olyan különös. Az énekes hangja sem különösebben karakteres, egy rakás félkopi pasi, most jöttek a közértből, beöltöztek fekete szerkóba és kiálltak a színpadra. Nem az, hogy nem tudnak zenélni vagy olyan rossz lenne az ének. De könyörgöm, ennél a dalnál, még az is jobb lenne, ha fehérbe öltöznének, akkor kevésbé lennének feledhetők.


2012.02.13. 12:19
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:48
Hozzászólások: 2292
Hozzászólás Re: Eurovízió
Magamraposzt kivételesen.
http://szorakozas.msn.mainap.hu/zene/to ... dtak-9471/


2012.02.13. 18:56
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:31
Hozzászólások: 383
Hozzászólás Re: Eurovízió
Elolvastam Aqualuna linkje alatti commenteket. Háááát. Jellemző, hogy csak azon folyik a vita, hogy jól lehúzták a Királyékat. :) Az meg senkit nem érdekel ki nyert. Kíváncsi leszek az emberek reakcióira aszerint, hogy a Compact Disco mit ér el, vagy mit nem az Euróvízión. (V)


2012.02.13. 19:53
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:48
Hozzászólások: 2292
Hozzászólás Re: Eurovízió
Lehet nem jól olvastad, vagy nem mindet. Volt ott szó a C.D.-ről is (a rövidítés is onnan :D).


2012.02.13. 20:03
Profil
Kouhai
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.09. 17:08
Hozzászólások: 63
Hozzászólás Re: Eurovízió
Engem a montenegrói "dal" határozottan erre emlékeztet:

_________________




2012.05.22. 20:45
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:48
Hozzászólások: 2292
Hozzászólás Re: Eurovízió
De ezzel legalább nem indultak az Eurovízión. :D :D :D Bár ez még tán jobb is mint az Euro Neuro. ^_^

Amúgy érdekes, miket juttattak tovább a döntőbe. Pl. a moldávot miért? (?) Vagy azt a hajóskapitány ruhás énekesnővel rendelkező bandát (már nem is emlékszem a dal címére vagy a nemzetiségre, annyira nem hagyott bennem mélyebb nyomokat). Az ír űrruhás ikrekről nem is beszélve.
Érdekes dolog az ízlés. A moldáv pl. legalább tudott jól énekelni, ha a dal meg a körítés nekem speciel nem is tetszett. De a másik kettőnél voltak komoly gondok mind az éneklés-előadás tisztasága, mind a körítés terén.

Viszont a C.D. komolyan meglepett. Hihetetlen nagyot fejlődtek szerintem a magyar döntő óta, az énekes végre kinyílt kicsit, odatette magát, nem volt hamis, és a plusz 2 fő is dobott a számon. Abszolút pozitív csalódás voltak, azért nem hiszem, hogy ezt a döntőben még tudnák überelni, de mindenesetre megérdemelten jutottak tovább. A másik hasonló rockcsapatnál például tisztán jobbak voltak.

És még tetszett az "orosz asszonykórus", mert: egyedi, ötletes, a nénik tudtak énekelni és helyesek voltak. :) :) :) Anno a Zizi Labort kellett volna kiküldenünk a veresegyházi asszonykórussal. XD XD XD


2012.05.23. 10:22
Profil
Senpai
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.15. 19:08
Hozzászólások: 471
Hozzászólás Re: Eurovízió
Nos a C.D. szerintem olyan mint régen és az előadásuk elejét el is tolták rendesen, azért kellett egy fél-egy perc, hogy belejöjjenek :D, viszont attól függetlenül jó érzés volt, hogy továbbjutottak.

Moldova: Ehm... nem tudom miért jutottak tovább.. ezzel szemben sokkal jobban örültem volna, ha a finnországi svéd lány továbbjut, mivel szerintem ő volt a legjobb, csodás volt.

Hajóskapitány ruhás énekesnő hm.. szerintem Dániára gondolsz. Nekem tetszett a dal, de olyan nagy nyomot tényleg nem hagyott bennem sem, nem valami világmegváltó volt, de szerethető :D.

Sajnálom továbbá, hogy Lettország sem jutott tovább, bár a dal ott sem nagy durranás, de azért a közepétől szerethető, én szívesen hallgatnám pl. :), kis kedves dal.

Oroszok: :DD Remélem ők nyernek XD Nyerjenek már ők, milyen jó lenne :DD

Írország a Jedwarddal: Hát nem tudom... ez a szám meg annyira lapos, hogy kész :D... Annyira szerethető meg eladható dalt próbáltak szerintem csinálni, hogy totál lapos lett az egész, jó meg minden de hát ehm...

Amúgy nem tudom mennyi esélye van a C.D-nek... azért van náluk erősebb is, lehet kevés lesz az első helyhez ez, de azért én egy első ötben bízok, hogy ott leszünk.





Halkan megjegyzem, hogy a Mandinga vagy mi Romániából.. jézusom XD

_________________
"Please, don't dawdle Alice, we're very late indeed."


2012.05.23. 12:27
Profil
Kouhai
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.09. 17:08
Hozzászólások: 63
Hozzászólás Re: Eurovízió

_________________




2012.05.23. 13:05
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:48
Hozzászólások: 2292
Hozzászólás Re: Eurovízió


2012.05.23. 15:07
Profil
Senpai
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.15. 19:08
Hozzászólások: 471
Hozzászólás Re: Eurovízió
Igen valóban én is erre gondoltam amikor énekelt a dán hölgyemény, hogy a hangja totál átlagos :).

Igen a Beautiful Songot énekelték a lettek. Igazából én a színpadi megjelenéshez náluk mást nem is igazán raktam volna hozzá, nekem tetszett, egyszerű de nagyszerű volt :), sajna viszont a legtöbb embernek valóban nem jön be ez a kissé régies hangzású stílus.

Albánia: Huhh.. hát nekem nagyon nem tetszett... az előadás sem (szerintem iszonyú volt), illetve a dal sem valahogyan (de hát ettől vagyunk egyediek, nem mindenkinek jöhet be :P).

Izland: Nekem is nagyon tetszett :), kicsit bele is borzongtam amikor a refrén jött. Tőlük egyáltalán nem sajnálnám az első helyet. Bár szerintem ez a dal azért olyan, hogy valakinek nagyon tetszik, valakinek meg nem.

Na majd szombaton kiderül, hogy hogyan dönt a "nagy világ".

Addig is... EURO NEURO XDXD


szerk.: Amúgy a C.D. dala teljesen eladható meg minden, szóval nekem pl. nem lenne nagy meglepetés ha az elején lennének -bár aztán ki tudja... lehet annyira nem is az :)-

_________________
"Please, don't dawdle Alice, we're very late indeed."


2012.05.23. 15:31
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:31
Hozzászólások: 383
Hozzászólás Re: Eurovízió
Nekem is meglepő volt a C.D. szereplése. Hatalmasat fejlődtek a hazai versenyhez képest. Ami mindenképpen pozitív. Ugyanakkor én sem hiszem azt, hogy ezt már tovább lehet fokozni, de bár ne legyen igazam. :)

Meg vagyok elégedve, hogy bekerültünk, látva az elég erős mezőnyt (néhány kivétellel) szerintem ez már jó teljesítmény. A számra tényleg az az igazi szó, hogy "jól eladható", így bármi lehetséges, de azért az már kisebbfajta csoda lenne, ha nyernénk. :)

Még mindig fenntartom azt, hogy volt jobb számunk a hazai válogatón, de ebből mindenképpen a legtöbbet hozta ki a zenekar és mivel saját alkotás ezt el kell ismerni.

Nálam pl. Románia bekerülése volt az egyik legmeglepőbb, de hát nyilván sokan dolgoznak közülük vendégmunkásként Európa számos országában, így akár külföldről is telefonálhattak, senki rá nem jönne. (6) Talán ez az egyik nehézsége ennek a rendezvénynek, hogy nem egyformák a nemzetek létszámai, és persze vannak olyanok akik mindig alaphangon bekerülhetnek. Régen persze ez nem volt akkora gond, hiszen általában mindenki a saját hazájában tartózkodott, de ma már ez sem állja meg a helyét teljesen. Mindenesetre a népek keverednek és ma már teljesen elfogadott, hogy egy angol focicsapatban is akár csupa színes-bőrű játékos játszik. És ez jó dolog, mert mint a sportban itt az Euróvízióban a zene hozza össze a különböző kultúrákat és ezért is hozták anno létre ezt a játékot.

Mostantól (néhány kivétellel) akárki is nyer, én nyugodtan hátradőlve fogom nézni a rendezvényt. :)


2012.05.23. 18:13
Profil
Újonc

Csatlakozott: 2011.08.30. 13:26
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: Eurovízió
Nahát, van ilyen téma itt? :D
Most csak rövid összegzést írnék az első elődöntőről. A CD továbbjutása nekem meglepetés volt, annyiban, hogy engem sem a zenekar, sem a zene nem hat meg különösebben, szóval lehet kövezni, de nem éltem volna meg nagy tragédiaként, ha nem jutnak be. Csak azért nem tudok rajongani valamiért, mert hazai, ha közben nem tetszik. Persze örülnék egy jó helyezésnek, de tavaly óta tudjuk: nem érdemes előre nagyon jósolgatni.
Montenegró, az írek és az oroszok nagy alpárisággal indultak (bocs a nagyik rajongóitól), de szerintem ilyen korban már nem kellene bohócot csinálniuk magukból.
Montenegró kritikán aluli volt, és az egész euroszkeoticizmus és kritika azért egy ilyen ország szájából elve hiteltelen. Ennyi elég a pocsék zenékre, még túl sok is.
A jobbakról: nagyon örülök Izland továbbjutásának és Moldováénak is, a szívem Finnországért vérzik, mondjuk a dánok, vagy a fentebb említett barbarizmusok helyett szívesen látnám őket szombaton.
Románia, Ciprus és Görögország semmi meglepetés, a biztos recept az elővillanó női bájakkal a döntőbe repítette őket. Mondjuk a ciprusi lány brutális volt, a hangja, mint a tehénbőgés, sokan már viccelnek is szerencsétlennel YT-on, hogy valójában transzi ( XD ), mondjuk vizuálisan is gyanús volt a keddi elődöntőn. ;)
pápá


2012.05.24. 12:31
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:48
Hozzászólások: 2292
Hozzászólás Re: Eurovízió
A ciprusi az az asztaltáncos jellegű volt, ugye? Hát azt mindjárt megmondtam, hogy be fog jutni. Hogy miért? Látványosság + egy kellően fülbemászó dallamocskás gagyi dal.

Montenegró: én csodálkoztam, hogy az ország egy ilyennel indul egyáltalán.

Az oroszok szerintem megérdemelten jutottak be (azt azért nem hinném, hogy ettől több esélyük lenne), mint ahogy a C.D. is, utóbbit sajnáltam volna, ha nem, mert most volt a legjobb előadásuk, és teljesen megütötték a szintet.

És igen, sokféle téma van, és ami nincs, azt lehet létrehozni. ;)


2012.05.24. 13:48
Profil
Kouhai
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.09. 17:08
Hozzászólások: 63
Hozzászólás Re: Eurovízió

_________________




2012.05.24. 14:16
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:48
Hozzászólások: 2292
Hozzászólás Re: Eurovízió
Igen, ő azon is elvérezhetett szerintem, hogy nem angolul énekelt, még csak részben sem.


2012.05.24. 15:06
Profil
Senpai
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.15. 19:08
Hozzászólások: 471
Hozzászólás Re: Eurovízió
Amúgy itt van hozzá magyar szöveg http://lyricstranslate.com/hu/naer-jag- ... zemem.html

_________________
"Please, don't dawdle Alice, we're very late indeed."


2012.05.24. 15:19
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:31
Hozzászólások: 383
Hozzászólás Re: Eurovízió


2012.05.24. 17:49
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 95 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
cron