[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4505: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4507: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4508: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4509: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
AnimeWeb.hu - Fórum - Téma megtekintése - Anime leírások: AMV, Trailer, Opening?
Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2024.04.16. 22:37



Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ] 
 Anime leírások: AMV, Trailer, Opening? 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:48
Hozzászólások: 2292
Hozzászólás Anime leírások: AMV, Trailer, Opening?
A kérdés: Szerintetek mi jobb, egy animét a Leírásainkban AMV-vel, a trailerével, vagy esetleg az openingjével bemutatni?


2011.09.07. 13:40
Profil
Samurai
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.16. 14:47
Hozzászólások: 603
Hozzászólás Re: Anime leírások: AMV, Trailer, Opening?
Ez engem is érdekel, de sok esetben a lehetőségek behatároltak, mert nincs mindenhez trailer, van amihez csak olyan amv van, ami túl erőszakos (korhatáros animékhez nehéz nem korhatáros amv-t találni), és én már olyat is gyakran látok, hogy az opening legfeljebb tükrözve van fent youtube-on, mert úgy elvileg nem szedik a le a szerzői jogok miatt. Szerintem amúgy ami a legjobban illik az animéhez és a leírás stílusához. A leírás végén a videó is egyfajta tömör leírás, amit a leírás szerzője választ, hogy bemutassa az animét.
(egy szó háromszor egy mondatban, király :)

A legtutibb persze az lenne ha minden leíráshoz csinálnék videót is, nem mások munkáiból kellene válogatni. Dehát lusta vagyok (V)


2011.09.07. 13:47
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:48
Hozzászólások: 2292
Hozzászólás Re: Anime leírások: AMV, Trailer, Opening?
Én általában az AMV-t preferálom, ha van megfelelő. Az ideális, ha jól visszaadja az anime lényegét, és jól is van elkészítve, lehetőleg nem feliratos anyagból. Persze ilyet nehéz találni, előfordul, hogy az opening jobb választás, főleg ha az ember megtalálja pl. creditless változatban. Vagy éppen egy jó trailer.

Amúgy ha az anime korhatáros, akkor persze, hogy az AMV is az lesz, ezen nem lehet csodálkozni. Mondjuk ha nagyon durva, valószínű az ember kétszer is meggondolja, beteszi-e, de nézd meg pl. az End of Eva AMV-jét. Durva, szó se róla, viszont egy jó munka, és passzol is az animéhez. Vagy itt van a Dante's Inferno, na ahhoz is nehéz lenne nem durva AMV-t találni gondolom.

Tényleg jó lenne, ha több felhasználó nyilatkozna a fórumban, hiszen elvileg az ő véleményükre vagyunk főleg kíváncsiak, nem?


2011.09.08. 13:49
Profil
Samurai
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.16. 14:47
Hozzászólások: 603
Hozzászólás Re: Anime leírások: AMV, Trailer, Opening?
Hát szerintem azok, akik miatt mi aggódunk a korhatárokkal kapcsolatban, nem nagyon fórumoznak, mert itt sokat kell olvasni meg írni. Legalábbis ezt a tapasztalatot szereztem a chat-en eddig a 10-16 éves korosztállyal kapcsolatban. Igazán nem a mi feladatunk javítani a fiatalság olvasás/írás iránti hajlandóságán, szóval ha több fórumozót szeretnénk, a 18-24-es korosztályból kerülne ki a legtöbb szerintem.

Ha egy 12 éves fiút megkérdeznénk, akkor meg tuti nagyon tetszene neki az olyan amv, ami szerintünk nem neki való, tehát itt nem is igények kielégítéséről van szó, legfeljebb akkor, ha valami olyat tudunk mutatni, ami a mi értékrendszerünk szerint is elfogadható a korosztálynak. A régi animék, amikről leírásokat készítesz pl ilyen szempontból jók lennének, de fogalmam sincs mennyire érdekli ez a mai fiatalokat, vagy hogy mennyien tartják ezt jobbnak, mint az általunk korhatárosnak vélt animéket.

Elképzelésem azért van, az pedig az, hogy a többség a naruto/bleach/fary tail stb sorozatokat szereti, amik azért annyira nem erőszakosak, max mint egy Rambo film. Egy szintén jelentős számú fiatal csoport, akik valamennyire tudnak keresni neten, érdeklődnek a durvább animék iránt is, mint az elfen lied vagy a gantz, amiknek a leírásában is meg szokták említeni, hogy igazán véresek vagy erőszakosak, és hogy nem egy 12 évesnek szánták őket. Ezért nem adják le az ilyeneket tévében nálunk. Az olyan régi animék iránt pedig, amiken mi is felnőttünk, leginkább mi érdeklődünk, a nosztalgia miatt.

Ha az AMV-ket nézzük, az is sokat elárul arról, hogy milyen animéket néznek sokan és mi tetszik benne az embereknek. Amiről sok AMV készül az népszerű sorozat értelemszerűen. A mennyiség viszont nem minőség, hogy még egy közhelyet felhozzak. És ha megnézzük milyen AMV-k készülnek pl a Naruto kapcsán, akkor két téma a leggyakoribb: a harcok valami pörgős zenére és a romantikusabb jelenetek valami nyálas zenére. Ebből az jön le, hogy a többség a speciális effekteket és a vért, vagy a nyálat kedveli, előbbit általában fiúk, utóbbit lányok. A korhatáros animéknél meg általában pont azt vágják össze AMV-ben, amitől korhatáros lesz az anime, és az érdeklődő fiatalok emiatt fogják megnézni, mert biztos hú de durva. Érdekelne egy olyan 14 éves ember, aki elgondolkozik rajta, hogy egy anime miért tetszett neki, vagy úgy általában mi tetszik neki és miért, és nem ragadna le a felszínen, hogy azért mert olyan menő stb. De ilyesmiken sokszor még idősebbek se szoktak elgondolkodni, legalábbis nem animék vagy filmek kapcsán.

Engem már nem érintenek a korhatárok, de az oldal szabályait erre vonatkozóan igyekszem betartani. Lassan 25 leszek, és a tizenéves korosztálynak szóló animék értelemszerűen már nem igazán fognak meg, ezért nem készítek leírást pl az új Bleach filmről sem. Persze megnézem, mert szeretem tudni, hogy mi folyik a világban, mi az aktuális stb. Az idősebbeknek szóló animék meg időnként erőszakosak, vagy egyszerűen csak unalmasak a fiatalok számára, ezért nem ajánlom nekik, de igazából nem szeretek mások helyett döntéseket meghozni és megmondani kinek mi a jó. Általánosságokra tudok csak hivatkozni, hogy vannak dolgok, amik általában ártanak az embernek, de mindenkinek a maga feladata, hogy vigyázzon magára, vagy ne. Szóval engem csak az anime érdekel, amiről írok, minden más csak másodlagos.

Rövid sztori ezzel kapcsolatban: voltam egyszer az egyetemi csoporttársaimmal egy roma festőnő kiállításán egy galériában. Mikor elkezdtünk beszélni a kiállításról, kb 1 órán keresztül csak társadalmi problémákról beszéltünk, fogadtatásról, meg politikáról, mikor rám került a kérdezés sora (a galériavezető is ott volt), akkor én megkérdeztem, hogy miért nem a képekről beszélünk? A képek egyébként temperával készültek farostlemezekre, és gyerekrajzok szintjén voltak, de mivel egy roma nő festette a saját életéről, ezért arról kezdtünk beszélni, amit a képek ábrázolnak, nem a képekről. Az Utolsó vacsora előtt viszont általában nem a bibliáról kezdenek beszélgetni. Persze mindenféléről lehet beszélgetni egy mű kapcsán, de én a leírásaimban igyekszem az animére összpontosítani.

És az ilyen hosszú hozzászólásokat nem szeretik elolvasni sokan, függetlenül a színvonaltól :D


2011.09.08. 15:32
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:48
Hozzászólások: 2292
Hozzászólás Re: Anime leírások: AMV, Trailer, Opening?


2011.09.08. 16:27
Profil
Senpai
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.10. 21:37
Hozzászólások: 270
Hozzászólás Re: Anime leírások: AMV, Trailer, Opening?
Szerintem essen a választás a lehetőséghez mérten mindig a legjobbra, legyen az akármelyik.
AMVknél jellemző, hogy egy-egy témára épülnek, és spoiler-veszélyesek. Igen, vannak profik, de azok már szerintem trailer kategóriásak.
OP-k pedig általában a karaktereket, és a témát átfogóan mutatják be, valamint nem mindig hozzák az anime színvonalát (+,-) Tehát azon kívül, hogy megtudjuk, ki a főszereplő, mellékszereplők, ellenfelek, és harcolós, romantikus, mecha... az adott anime, nem mindig derül ki a valódi téma, ami szerintem fontos. Viszont ott van mellette a leírás, ami elmondja, így igazából ez is megfelel és a legegyszerűbb.
A trailer direkt erre a célra készül, de nem mindenhez van, és láttam már retteneteseket is.
Korhatárosokhoz nem biztos, hogy szükséges videó. Lehet néhány screenshotot rakni mellé, cenzúrázottakat, olyanokat, amik visszafogottabbak, vagy akár videó formátumban ugyanezt (a legegyszerűbb videószerkesztés a képek lapozgatása). Inkább a cenzúrát javasolom, de ha nagyonnagyon durva a téma, akkor egyszerű karakterképek és 100+ . Elég korrekt megoldás és nem sért semmit. Ez alapján csak el tudja dönteni az illető, hogy érdekli-e vagy sem.


2011.09.20. 21:47
Profil
Kouhai
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.09. 17:08
Hozzászólások: 63
Hozzászólás Re: Anime leírások: AMV, Trailer, Opening?
Én a trailerre szavazok az AMV-vel szemben, mert míg az előbbi 1,5-2 perces, és eleve kedvcsinálónak készült, utóbbi az akár 4-5 perces hosszából kifolyólag, ha nem is "élményrontó" szinten, de biztos, hogy előre lelő dolgokat.

Ha nincs más, az opening is jó, az legalább egyértelmű, nem kell válogatni. (Btw, én nem is tudtam, hogy a YouTube-on szerzői jogok miatt vannak tükrözött videók.)

_________________




2011.09.26. 12:46
Profil
Újonc

Csatlakozott: 2011.02.13. 16:13
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Anime leírások: AMV, Trailer, Opening?
Hát attól függ honnan nézzük a dolgot!!!
Például engem mind a két verzió megfog ,megnézem a trailert és az openinget is egy adott animével kapcsolatba ami éppen megtalálható!!!!!
De ez az én nézőpontom. ;) SM


2011.09.27. 19:20
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:48
Hozzászólások: 2292
Hozzászólás Re: Anime leírások: AMV, Trailer, Opening?
Nekem az a bajom a trailerekkel, hogy sokszor olyan hatásvadászok, máskor meg nem mondanak semmit. Meg sokszor sok a szöveg is bennük, és jobb szeretem, ha inkább zenei aláfestés + képanyaggal mondják el, amit akarnak. A spoiler engem meg nem szokott zavarni... Szóval én inkább a jó AMV-ket szeretem.


2011.09.27. 20:04
Profil
Senpai
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.15. 19:08
Hozzászólások: 471
Hozzászólás Re: Anime leírások: AMV, Trailer, Opening?

_________________
"Please, don't dawdle Alice, we're very late indeed."


2011.09.28. 15:29
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:48
Hozzászólások: 2292
Hozzászólás Re: Anime leírások: AMV, Trailer, Opening?
Mármint a trailerbe?


2011.09.29. 13:52
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 11 hozzászólás ] 

Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
cron