[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4505: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4507: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4508: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4509: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
AnimeWeb.hu - Fórum - Téma megtekintése - AnimeWeb - ahogy én látom
Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2024.04.16. 14:42



Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 
 AnimeWeb - ahogy én látom 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:31
Hozzászólások: 383
Hozzászólás AnimeWeb - ahogy én látom
Az oldal 2000-es fennállása óta sokmindent megélt már. Sokan fordultatok meg nálunk. Szeretném, ha ebbe a topikba leírnátok nektek személy szerint mit jelent ez oldal? Bármilyen régmúltból vagy a mából jövő élményt, ami valamilyen téren köthető az AnimeWeb-hez. Pl. itt találkoztál a legjobb barátoddal, itt töltötted le az első animés cuccod. Vagy itt találtál meg valamit amit már régóta kerestél…

Az AnimeWeb a főadmin szemével (V)

Nagyon messzire kell visszatekintenem, ha igazán meg szeretném osztani veletek, mit is jelent nekem az AnimeWeb.hu. Az egész szerelem akkor kezdődött, mikor még számítógépem sem volt, és nem csak nekem, szinte senkinek. Gyerekkorom óta nézek animéket persze akkoriban még fogalmam sem volt arról, hogy mi az. Aztán teltek-múltak az évek, egyre közelebb kerültem a számítástechnikához, de egyre messzebb sodródtam az irodalomtól, amit viszont meglehetősen kedveltem. Éreztem akkor egyfajta betöltetlen űrt.

Elkezdtem barátokat keresni akkor még írott levelezés formájában. Aztán mikor megcsináltam életem első kicsi rózsaszín egyetlen egy lapból álló oldalát és közzé tettem az interneten, már akkor éreztem ebben jóval több van. Azután rendszeresen ott topogtam az iskolai gépterem előtt, hogy floppy lemezenként behordhassam az otthon elkészített tartalmakat, mielőtt a rendszergazdák megérkeznének és lelassulna az iskolai hálózat. Volt, hogy a bevitt adataim egyszerűen elvesztek, mert a villamos lemágnesezte a floppykat. Ezért később alufóliába csomagolva és duplikálva hordtam be azokat. :S

Aztán persze szép lassan lett saját internetem és akkorra már egyre több embert ismertem meg a világhálón és személyesen is. Az űr, amit korábban éreztem kezdett betöltődni. Az új ismerősöktől sokat tanultam és sokat segítettek az oldal fejlesztésében. Közben az anime.lap.hu szerkesztésének révén egyre szélesebb látóköröm lett a hazai és külföldi anime oldalak nagy skálát mutató fejlődési köréről.
Viszont abban az időszakban tapasztaltam talán a leginkább a hatalmas szakadékot azok között akik ismerik az animéket és azok között akik nem. Akkor néztek rám talán a legfurcsábban, szinte titkolni kellett a nem beavatottak előtt, mi is az igazi hobbim. Ezért arra törekedtem, hogy változtassak ezen. És az oldal hosszú távú célja is ez lett, minél több animét megismertetni az emberekkel, minél szélesebb körben. Szerencsére nem csupán az AnimeWeb volt ezzel így és sok oldal küzdött akkoriban ezen. Később ez annyira jól sikerült, hogy egy utánunk jövő generációnál szinte divattá vált animét nézni. De sajnos sokszor csak a magyar tömegben szinkronizált meglehetősen gyenge változatokig jutottak és szintén sajnos szinte divat lett animés fan-oldalt készíteni. Amik viszont csak néhány belinkelt oldalból álltak. Így nagyon nehézzé vált az igazi nívós tartalom megismertetése a közönséggel a megnövekedett zavaros információhalmaz miatt. Persze mi is kezdtük valahogy, szóval ezeket az oldalakat sem lehetett leírni. Sokan voltak kitartóak és szerencsére nagyon komoly oldallá fejlődtek a későbbiek során. Ezért mi is, ha lassan is, de igyekeztünk ebbe az irányba fejlődni, és emiatt sokszor kicsit lemaradtunk a közben multi-letöltő és multi-feliratkészítő gyűjtő és megosztó oldalaktól. De hosszú kitartásunk gyümölccsé érett és elmondhatjuk, hogy egyéniségünk és profilunk mindvégig megmaradt. Így nem jártunk úgy, mint sok más oldalak, amik egyszerűen kipukkadtak az őket érő negatív atrocitások és igénytelen emberek odalátogatása miatt. Vagy nem vált a hobbink pénzkereseti munkává. Néha sajnos közel álltam ahhoz és mások is, akik az oldallal foglalkoztak, hogy szinte rabszolgává váltunk az AW fejlesztése miatt. De ha aztán azt mondtam, hogy ebből elég, szükség van más irányú kikapcsolódásra is! Igazán nem dől össze a világ, ha kicsit lassabban, de biztosan haladunk. Erre kell talán a legjobban vigyázni. Mert az ember hajlamos megfeledkezni a külvilágról, ami meg szépen elhalad mellette és mire feltekint már teljesen más a kép. De azt sem szabad, hogy minden felénk száguldó gyorsvonatra esztelenül felüljünk. Egy idő után azért az ember megtanulhatja ezeket kezelni, de azért a szerkesztőtársaim a megmondhatói, nem könnyű. :)

Volt itt minden. Éjszakákba, hajnalokba nyúló programozás, videó konvertálás, cikkírás, fordítás, képszerkesztés, chatelés, fórumozás, üzenőfalazás, stb. Sok szép emlék köt ide, és persze volt hajtépés is bőven, mikor szétesett az oldal, vagy nem működött a szerver. De egy biztos, nem nagyon telik el úgy nap, hogy legalább egyszer fel ne néznék az oldalra, és természetesen mindig van mit tevékenykedni rajta.

Az AW gyakorlatilag az életem részévé vált. Hiszen itt mindenhez van valami kicsi közöm, és szinte minden dolog eszembe juttat valami emléket. A szerkesztők meg kicsit mintha családtagok lennének, pedig sokukat élőben, vagy még fényképen sem láttam. :) És úgy gondolom ez a jövőben is így lesz és csak gyarapodni fogunk. Azért csinálom mert ez a hobbim, és nem azért mert különdíjjakra vágyom, vagy mert én akarok lenni Magyarország legmenőbb anime tudora, vagy legmenőbb oldala, vagy legmenőbb menője. Egyszerűen csak nektek, akik ide látogattok nap mint nap és a saját magam szórakoztatására készítem.
A saját út mindig nehezebb mint a kijárt. De akkor hol maradna a felfedezés öröme? :)

Az életem más területeire is kihatott az oldal. Sokat számított abban, hogy én aki nagyon nehezen barátkoztam, kicsit könnyebben tudjak emberekkel beszélni. Barátokra leltem sőt volt, hogy jóval többre. Segítette a tanulmányaimat, olyannyira, hogy sikeresen lediplomázhattam. Valamint ott volt akkor is, mikor a legmélyebben voltam és még abban is segített kicsit, hogy kilábaljak a problémákból.

Régi álmom valóra vált, mikor még néhány látogatót számlált az oldal. azt képzeltem milyen jó lenne, ha egymillió látogatót elérné egyszer. Ezt már jóval meg is haladtuk. De akkor még csak álmodtam róla, hogy ez valaha is sikerülni fog. És sok ilyen apróság ami másnak talán semmit sem jelent, de nekem igenis sokat. Mikor pedig elkeseredek azon, hogy egy leírást, vagy egy részleget szinte senki sem néz meg sokáig, mikor mások és én is több hetet dolgoztunk rajta, akkor mindig eszembe jut, hogy hosszú távlatokban kell erre gondolni. Mert csak az idő az, ami képes igazán igazolni az ember erőfeszítéseit és tetteit. SM

Büszke vagyok rátok, akik segítettetek ezt az oldalt idáig eljuttatni és azokra is akik csak csendben, de lelkesen néznek és olvasnak minket! Köszönet mindazoknak akik velem-velünk voltak régen, jelenleg, vagy a jövőben! Őszintén remélem, hogy ha nektek nem is lesz olyan befolyásoló dolog az életetekben ez az oldal, mint nekem, de néhány élményt ti is szereztek majd itt. Legyen az akár egy videó, vagy egy AMV megnézése, vagy egy leírás elolvasása. Nekem már akkor is megérte! arigato


2012.02.23. 19:20
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:48
Hozzászólások: 2292
Hozzászólás Re: AnimeWeb - ahogy én látom
Én 2007 májusa körül véletlenül vetődtem erre az oldalra. Abban az évben lett itthoni netem, azelőtt animézésre csak tévés forrásból (német, olasz, lengyel csatornák, ahol épp adtak valamit) illetve a suliban lopva netezve, főleg képeket letöltve volt lehetőségem. El is voltam veszve rendesen, hogy netre kerültem, a bőségben. :S
Pár régebbi kép alapján kerestem animéket megnézésre. Az egyik ilyen a Full Moon wo Sagashite volt, amit a youtube-on kezdtem el nézni. :D Közben meg akartam szerezni a zenéjét és a google révén ide lyukadtam ki. :) Aztán maradtam.
Tetszett az oldal hangulata, az a "meleg lila" szín, a közvetlen hangú frissítések. Családias volt, de épp elég minden volt rajta és mindig kerültek fel új dolgok, hogy az ember ne unatkozzon. Én pedig elkezdtem megnézni a fent levő dolgokat, animék közül ami a legrégebben volt fent, hogy lássam, mielőtt törlődik. :D Ez a Shuffle! volt és valamelyik része hibás volt, amiért beírtam, és kedves reakciót kaptam. Nemsokára bátorkodtam elkészíteni első leírásomat (Escaflowne) az oldalra, amit fel is tettek és a pozitív fogadtatás felbátorított. Beküldtem képeket, újabb leírásokat, aztán közben php-re váltott az oldal, és szerkesztő lettem a beküldött dolgaim révén, ezután nagyon sok leírást készítettem és folyton zaklattam az adminokat az ötleteimmel, hogy mit lehetne fejleszteni az oldalon. XD XD XD

Jó érzés volt itt lenni, egy helyen, ahol befogadtak, értékeltek, ahol kiélhettem a hajlamaimat, ahol nem hiányzott a pozitív visszacsatolás "fentről". :) Aztán úgy esett, hogy a "munkakapcsolat" barátkozássá lett, és végül kiérdemeltem a bizalmat, és admin lettem. Nos, ez a történet, amely ott folytatódott, hogy adminként népszerűtlen dolgokat is kellett tenni, pl. "rugdosni" a csak névleg együttműködő embereket, vagy megválni tőlük. De szerencsére nem csak ilyenek voltak. Összegyűlt egy kedves csapat, egy "kemény mag", mindenki kicsit más, de mindenki érdemben hozzátett és tesz az oldalhoz. Az AnimeWeb számomra is egyfajta netes otthon lett, melyet én is alakítok, melyhez én is idomulok. Nem fedi a "hobbi" szó, inkább "önkifejezési lehetőség". Sok mindent csinálhatok itt, sosem unatkozom.

Persze van, amikor nincs kedvem ehhez, vagy csak épp a sürgősebb feladatokhoz nem, mivel adminként nem csak móka és kacagás, hanem feladatok is vannak bőven. A Moziteremben a folytonosan kihaló linkek cseréje, a leírás részlegek karbantartása, szerintem amolyan Vörös Királynő féle csata, az ember folyton fut, hogy egyhelyben maradjon, néha úgy érzem, sosem leszek kész vele. ^_^ Fordítani is szeretek, de a felirat elkészülte is sok-sok idő, és másoktól is sokszor függ, hogy mikor kerülhet ki a kész munka. Sajnos, a visszajelzések hiánya is sokszor elkedvetlenítő, mert ez minden szerkesztő tagnak fontos, hogy inspirálja és lelkesítse. De többnyire egymást lelkesítjük. :) Én azt hiszem, ha csak a felhasználók pozitív visszacsatolására várnánk, már régen nem működne ez az oldal, amit jó részben magunkért és magunknak csinálunk. Persze, beszéljek a saját nevemben, szóval akinek nem inge, ne vegye gatyára. :D

Mindig keresünk új embereket. Ezek néha reménykeltők, de sokszor csalatkozunk is. Sokszor tapasztaljuk, nincs elég kitartás, lelkesedés, igényesség. Az utóbbit persze tanulni is lehet, de csak az előzőek meglétével. Sokszor elkeserítő, hogy a felhasználóktól, akiknek végső soron mégiscsak van és készül ez az oldal, hiszen nem egy maroknyi saját magunknak csináljuk, nem kapunk visszacsatolást, érdeklődést, ötletet, támogatást. Ennek élénk példája ez a fórum, ahol úgy 95%-ban a mi bejegyzéseink olvashatóak, pedig mi örülnénk, ha mások is szerencséltetnének. Erre lehetne mondani, hogy mi is menjünk chatre, csak nincs annyi ráérő időnk például. Én pedig bevallottan fórumpárti vagyok, nem szeretek chatelni. Ez van, így kell szeretni.

Van aztán, amikor öröm ér minket. Amikor jön valaki, szól hozzánk, kommunikál velünk, beküld valamit, megdicsér vagy megkritizál, ötletet ad, vagy ő is szeretne közénk tartozni. Ilyenkor örülünk, mint mikor jó jegyet kaptunk a suliban vagy a haverjaink megdicsérik a frizkónkat, vagy hasonló... Szeretnénk, ha sokan megtalálnák a kedvükre való dolgokat nálunk, és szeretnénk sokaknak lehetőséget nyújtani az önkifejezésre, mint ahogy velem is történt. Ugyanakkor mindemellett ezt szeretnénk egyfajta erkölcsi és ízlésbeli nívó mellett véghezvinni, ami nem mindenki előtt népszerű, de talán többen rákapnak az ízére. Én mind a mai napig szeretem a meséket, és szerintem az animék is "mesék" abban az értelemben, hogy történetek, amelyek sok mindent elmondanak, sok mindenre megtaníthatnak, jóra is, rosszra is, de szeretnénk, ha mindenkinek meglenne a belső iránytűje, hogy ezekből levonja a legmegfelelőbb tanulságot, vagy egyszerűen csak átélje és átengedje magát az érzéseknek, amiket sugall. Ha szomorú, ha vidám, megtalálhatjuk az érzéseinket tükröző, vagy azokkal éppen szemben álló animét, amiben megélhetjük kicsit a saját gondolatainkat is, vagy éppen megízlelhetjük mások másfajta látásmódját.

Juj, azt hiszem kicsit elszaladt velem a ló, úgyhogy most átadom a stafétát. pirul


2012.02.23. 20:02
Profil
Senpai
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.15. 19:08
Hozzászólások: 471
Hozzászólás Re: AnimeWeb - ahogy én látom
Az egész talán 2007-ben kezdődött számomra. Bár korábban is láttam már animéket (igaz nem tudtam, hogy azok), a magyar A+ csatorna talán ez idő tájt indult. Az első anime amit úgy néztem végig, hogy na ez anime a Kaleido Star volt, szinkronosan. Innentől kezdve megállíthatatlan voltam, vadul kezdtem kutakodni az interneten mindenféle anime után és így érkeztem el az AW-hoz.

Először az "oldallal" msn-en vettem fel a kapcsolatot :). Rengeteg kérdésem volt folyamatosan az akkor az internet másik végén csücsülő adminhoz, Eszter-chanhoz. Folyamatosan zaklattam és csak zaklattam, hogy milyen az oldal, hogyan működik, kik a szerkesztők, hú láttad már ezt meg ezt az animét? Pár hétnyi beszélgetés után elhatároztam, hogy jelentkezem szerkesztőnek is, mivel ez vált kedvenc oldalammá és úgy éreztem, hogy tennék is érte szívesen. Jelentkezésem azonban meghiúsult :). Hogy miért is? Két betű miatt ^_^". Az akkor e-mail címbe ugyanis felcseréltem két betűt és rossz helyre adtam be a jelentkezésemet. Azt hiszem talán 1 hét telhetett el, mikor még semmi válasz sem jött, majd kifakadtam: "Ha nem akarjátok, mondjátok meg nyugodtan de azért visszaírhattatok volna". Még most is emlékszem amikor ezeket a szavakat leírtam, de azt sem feledem el, hogy milyen elpirultan ültem a számítógép előtt mikor kiderült, hogy azért nem kaptam választ mert rossz címre írtam :).
Szerkesztő lettem. Repültem a fellegekben, máshogy ezt nem lehet leírni, fantasztikus érzés volt... közel 3 hónapig. Amikor is ismeretlen okok miatt kiléptem, ekkor törlődtek is a leírásaim.. de aztán vissza ismét vissza léptem XD. Ezért is van a belépésem idejéhez 2008 írva :). Persze közben még volt pár hangulatingadozásom, de itt maradtam végül is mindig.

De vissza az oldalhoz! Igazi fantasztikus dolgok csak 2008-ban jöttek. GG elkészítette az AW chatját :). Hatalmas csatornák nyíltak meg hirtelen és falak omlottak le. Mindenki beszélni kezdett mindenkivel. Az eddig fantomként üzemelő szerkesztők megelevenedtek. Hihetetlenül népszerű volt a chat, rengetegen használták, és nem túlzok ha azt mondom, hogy hajnalokba nyúló beszélgetések folytak rajta. Itt ismertem meg több szerkesztőtársamat is, pl. Katzn-t, akit nagyon meg is kedveltem :).

Mit is mondhatnék még? 2008-as és 2009-es éveim voltak talán a legszebbek itt. Nem szeretnék túlozni de mindenbe belekotnyeleskedtem, Barbival pedig ádáz küzdelmet vívtam (igaz nem tudom miért már). Folyamatosan zaklattam az adminokat, hogy hú ez még html nem php, és ez is, GG ez nem jó, GG ez miért ilyen? GG mikor fog működni? GG miért IE-re optimalizáltok? Ekkor kaptam meg azt hiszem, a Marketing mananger és védelmi asszisztens pozíciót is. Feladatom kibővült az AW-ről lopott tartalom felkutatásával és letöröltetésével is, illetve a link cserével. Azt hiszem azt kell mondanom, hogy nagyrészt sikeresen végeztem, feladatom, mivel rengeteg csirkefogó nyomára rábukkantam :). Ma már nem igen kell ezzel igazság szerint foglalkozni, mivel a fő ellenség.. hmm nem is emlékszem a nevére, az a videós oldal... a citromaillel volt együtt megszűnt, oda került fel a legtöbb videónk. persze forrásfeltüntetés és minden egyéb nélkül :). Persze néha-néha körülnézek, de hála Isten kinőtte az "mo-i internet" a töltsük le és rakjuk fel máshová korszakát.

Próbáltam minél többet hozzátenni az oldalhoz folyamatosan, hol sikerült ez, hol nem :). Azt hiszem sok mindennek a szemtanúja lehettem itt, és bátran mondhatom, hogy szerencsés vagyok, hogy egy ilyen csapatba tartozom és azért is mert itt "nőttem fel" gyakorlatilag.

Persze változnak az idők, szerkesztő jönnek-mennek, van aki állandó marad. Sok minden történik akár nyilvánosan, akár a színfalak mögött.

Sajnos a szövegem vége kissé szomorú lesz :). 2010 végére-közepére sok-sok ok miatt kissé inaktív lettem, és 2011-ben ez tovább fokozódott. Nem sorolom itt most a gondjaimat-bajaimat, mert ez van de na :). Viszont ahol tudok próbálok segíteni, így indítottuk el az AW facebook oldalát is, amit hol kisebb, hol nagyobb lelkesedéssel csinálok. Néha azért hagy alább a lendületem ott, mivel nagyon kevés visszajelzés érkezik és azért ez szomorú tud lenni:).

Végezetül én még egyszer köszönöm, hogy itt lehetek. Az AW fontos helyet foglal el bennem még mindig, igaz ezt mostanában nem mindig mutatom ki. Sok minden köt ide és egy igazán jó kis családias társaság része lehetek :)

Na megyek is mert már csak össze-vissza írok

_________________
"Please, don't dawdle Alice, we're very late indeed."


2012.02.23. 22:12
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.13. 16:00
Hozzászólások: 66
Hozzászólás Re: AnimeWeb - ahogy én látom
Hol is kezdjem... Rég volt már. Valamikor 2008 - 2009 tájékán kezdődött az egész. Akkor találtam rá az oldalra. Csak is a chat miatt jártam ide abban az időben. Remek társaság volt a chat-en akkoriban. GG is sok időt töltött ott. Így vele is megismerkedtem. Tudni kell rólam, hogy egy igazi őskövület vagyok az anime / manga témában. Számtalan oldalnak voltam szerkesztője és magam is csináltam pár oldalt. Többek között olyan ősöreg oldalak főződnek hozzám mit ez : Talán valakinek beugrik :D Nos tehát GG-vel összehaverkodunk és mivel valamelyest értek a programozáshoz, így felajánlottam neki, hogy segítek az oldal kódjának a javítgatásában, fejlesztésében. Innentől számolódik kisebb-nagyobb megszakításokkal a szerkesztői státuszom. Ami valójában programozót jelent, hiszen szerkeszteni soha nem szerkesztettem az oldalt. Persze azért így sem unatkoztam. GG php kódja hmm... hát maradjunk annyiban, hogy nem egyszerű eset. Így bőven adott munkát a kód javítgatása. Aki próbált már valaha egy vadidegen kódot javítgatni, amiben nulla komment van, az sejtheti, hogy miről is beszélek. Időközben a chat-el komoly problémák merültek fel. Egyszerűen nem bírta a terhelést. Így azt átköltöztettük az én szerveremre. Azóta is nálam fut. Remélem kevesebb hibával, mint a régi helyén. Volt még pár nagyobb projekt amit lezavartunk közösen GG-vel, ilyen volt az egész oldal átköltöztetése egy új és megbízható host szolgáltatóhoz. Illetve a forum integrálása. Ami ugyancsak nem volt egyszerű eset. (H) Mostanában már nem nagyon van időm, hogy aktívan részt vegyek az oldal kódjának javítgatásában, mivel egyéb teendőim mellett alig jut idő bármi másra. Nyilván felteltünk a kedves olvasónak, hogy elég kevés szót ejtettem az anime és manga témáról. Ez nem véletlen, mivel nekem ez az oldal mindig is a mögötte lévő emberekről szólt. Remélem még jó pár évig megmarad a közösség ami az oldal mögött van.


2012.02.28. 21:53
Profil
Chibi
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.13. 22:37
Hozzászólások: 19
Hozzászólás Re: AnimeWeb - ahogy én látom
Az én történetem nem lesz olyan szép és hosszú, mint a többieké, de mentségemre legyen, hogy elég régre nyúlik vissza. Már anno valamikor 2000 és 2001 körül, nagy SM fanként bukkantam rá az oldalra, ami a sok kép és érdekesség miatt hamar elnyerte a tetszésem. Amikor a weboldal fő profilja megváltozott, és a Sailor Moon háttérbe került, akkor sem pártoltam el, ugyanis számos nagyon jó animét innen ismertem meg, amelyek később is nagy kedvenceim lettek, emellett a feltöltött AMV-ket is szinte mind-mind leszedtem (egy Learn c.-t a mai napig nem találok azóta sem, sehol sem :S ) és a fanfictionöket is mindig elolvastam.

Mindig is szívesen rajzoltam képregényeket, írogattam cikkeket, történeteket. 2008 tájékán, nem sokkal azután, hogy a gimis iskolaújság szerkesztését a barátaimmal együtt otthagytam, megjelent az oldalon egy hirdetés, amiben új szerkesztőket kerestek. Mivel az oldal munkájával, és csapatával mindig is elégedett voltam, több, számomra kedves animéről szóló írás még nem került fel, és természetesen maga az írás is nagyon hiányzott, ezért úgy éreztem, hogy itt a nagy lehetőség, és bátorkodtam írni egy e-mailt a szerkesztőségnek, ahol én is jelentkeztem a meghirdetett pozícióra. A válasz hamar megérkezett, ahol elmagyarázták a működési feltételeket, és én is nekiláttam a munkának. yatta

Nem vagyok az a kifejezetten termékeny szerkesztő, nem az én nevemhez fűződik a legtöbb leírás, amit első sorban az állandó időhiánnyal magyarázhatnék, meg azzal, hogy egy-egy leírás elég sokáig érlelődik bennem. Ugyanis annak nem látom értelmét, hogy egy-egy olyan írást vigyek fel az AnimeWeb-re, amely semmi pluszt sem ad az olvasóknak, vagy csak ugyanazokat a sablonokat írjam le újra, amiket 5 perc kereséssel a Googleön bárki más is elérhetne. Emellett egy-egy témának szeretek rendesen utánajárni, hogy ne közöljek senkivel sem téves információkat, és hiteles legyen az, amiről írok. A leírások során általában olyan történeteket választok, amik valamivel megfogtak és megérintettek engem, lehet az egy rajz, egy jelenet, egy remek alapstory. Azért is fontos számomra az AnimeWeb, mert ez egy olyan oldal, ahol az eddig tapasztalt szerkesztőségekkel szemben nyugodtan publikálhatok, nyugodtan szépítgethetek, lehetőséget kapok az önkifejezésre, és nem szúrnak le azért, ha rajtam kívülálló okok miatt 2 hónapig egy darab írás sem jelenik meg tőlem. :S

Ezen kívül folyamatosan főleg olyan AMV-ket, animéket, érdekességeket keresek, és próbálok meg feltölteni, amik valamiben mások, különlegesek, és nem csak számomra, hanem az olvasók számára is érdekesek lehetnek. Hogy mit szeretnék még? Tervem az van bőven! (fordítástól kezdve a leíráson át, lehet egyszer még erőt veszek magamon és az ezeréves fanfictionet is beküldöm) ;)

Ami biztos, hogy a jövőben is szeretnék a csapat tagja maradni, és az elmúlt több mint 10 évben megszokott színvonalhoz és AW minőséghez a munkámmal én is szeretnék hozzájárulni.


2012.02.29. 15:47
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.13. 23:15
Hozzászólások: 618
Hozzászólás Re: AnimeWeb - ahogy én látom
Mit is mondhatnék, az AnimeWeb számomra egy kincses sziget.

2008 óta követem az oldal mindennapjait, már akkor is ez volt az első oldal, amin új hírek vagy épp megnézendő sorozat után kutatva megjelentem.
Mindig is tetszett, hogy olyan hely ez, amin nem a szokásos hivatalos dumát, vagy sablonleírásokat találja az ember, hanem egy egyedi, személyes légkör fedezhető fel. Emlékszem, gyakran olvasgattam leírásokat, néztem AMV-ket (sok kedvenc innen származik és több YouTube csatornát is az AW-nek köszönhetően találtam, melyek mai napig ellátnak jobbnál jobb videókkal), volt hogy órákig itt időztem.
Persze ez ma sincs másképp, annyi különbséggel, hogy immár 2 éve szerkesztőként én is részt veszek az oldal életében.

Soha jobb csapattal nem volt dolgom, ez nem titok. Viszonylag kevesen vagyunk, de hiszem, hogy ez idővel majd pozitív irányban fog változni. Szívesen látnék új arcokat a csapatunkban! :)

Az AnimeWebnek köszönhetem, hogy megismerkedhettem a jó leíráskészítéssel, a minőségi AMV-k felismerésével, a fordítómunkák és az azzal járó egyéb dolgok világával, Japán kultúrájának jó részével, az Onigiri elkészítésének fortélyaival és még sorolhatnám ám holnap délig. De nem teszem, mert még a végén megunjátok. Lényeg, hogy ragad a bélyeg.

Amennyire rajtam múlik, az AnimeWeb még sokáig létezni fog, én pedig sok erőt fogok a fejlesztésébe tenni. (V)

_________________
~ Shiratori kun


2012.02.29. 18:06
Profil
Chibi
Avatar

Csatlakozott: 2012.03.04. 17:53
Hozzászólások: 43
Hozzászólás Re: AnimeWeb - ahogy én látom
Konbanwa!
Nem tudok olyan sokat írni mint az előző hozzászólok azonban én is hálás vagyok az AnimeWebnek hogy itt sok érdekes dolgot tudhatok meg az egyik kedvenc országomról Japánról.
Jó érzés tölt el hogy számíthatok erre az oldalra hogy itt meg találom amit keresek és hozzá is szólhatok mert lehet saját véleményem és meg is oszthatom másokkal :)
Bocsánat a helyes írásom ért nem túl jó :(
Sayonara! pápá

_________________
✿ܓkikyou chang✿ܓ


2016.04.06. 18:26
Profil
Chibi
Avatar

Csatlakozott: 2016.02.19. 15:24
Hozzászólások: 32
Hozzászólás Re: AnimeWeb - ahogy én látom
Én az Akagami no Shiryukihime-t kezdtem el nézni ezen az oldalon,addig soha nem halottam róla. :S

Ebből következik,hogy csak pár hónapja vagyok az oldal látogatója,de máris úgy érzem,hogy rengeteget nyertem vele! Elképesztően meglepődtem,amikor az Akagami részeit várva elkezdtem "kószálni" az oldalon, és rájöttem, hogy mennyire hatalmas, szívet-lelket beladó munka áll mögötte! love
Igazi rajongója lettem nemcsak az oldalnak, hanem az oldal működtető embereknek is. Szeretném egyszer majd én is ilyen profi szinten űzni a magam hobbijait,bár ehhez,bevallom hősiesen, még jó sok idő kell. :D
Nem vagyok se facebooknak, se semmilyen közösségi oldalnak a tagja, ezért másokkal ellentétben én mindig kicsit zavarban voltam, ha gép elé kerültem (és éppen nem animét akartam nézni), na, "most,akkor mit kéne csinálni?", de mostmár rögtön eszembe jut az animeweb,ahol mindig találhatok valami újat. ;)

Gratulálok az Animeweb csapatának! És hálásan köszönöm minden erőfeszítést ( a jövőre vonatkozólag is), amit értünk ( és ez által értem is) tesztek. arigato arigato arigato

Ui: Aqualuna, az "Én mind a mai napig szeretem a meséket" kezdetű gondolatmeneted elképesztően tetszett, végre valakinek sikerült értelmesen megfogalmaznia helyettem,hogy miért is szeretem az animéket. :D

Nagyon örülök ennek a fórumtémának, mindenki posztját elolvastam!


2016.04.08. 20:18
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 8 hozzászólás ] 

Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
cron