[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4505: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4507: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4508: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4509: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
AnimeWeb.hu - Fórum - Téma megtekintése - Milyen mangát olvasol/olvastál utoljára?
Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2024.04.16. 11:36



Hozzászólás a témához  [ 26 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
 Milyen mangát olvasol/olvastál utoljára? 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:48
Hozzászólások: 2292
Hozzászólás Milyen mangát olvasol/olvastál utoljára?
Avagy manga ajánló: mondd el röviden és spoilermentesen, mi a véleményed a legutóbb olvasott mangá(k)ról.


2011.06.07. 17:54
Profil
Samurai
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.16. 14:47
Hozzászólások: 603
Hozzászólás Re: Milyen mangát olvasol/olvastál utoljára?
Kb az egyetlen manga amit elejétől végéig elolvastam a Ga-rei volt, amiből anime is készült 2008-ban, de az a manga előzményeit meséli el. A manga egy lányról (Tsuchimiya Kagura) szól, aki kis csapatával szellemekre vadászik japánban, és egyébként ezt a kormány megbízásából teszik, szóval ez olyan közalkalmazotti munka :)
Érdekesség még, hogy a lány örökölt az apjától egy spirituális szörnyet, egy nagy fehér kutyaszerű izét, ami a hátából jön ki, de emellett kardozni szokott. Az animében pl azt tudjuk meg, hogyan örökölte a szörnyet, és hogyan lett közalkalmazott :)
Ja igen és van egy yuri szál is benne annak akit érdekel, bár semmi explicit, inkább dráma, főleg hogy minden rész végén kiírják a kérdést, hogy megölnéd-e egy szerettedet azért, mert szereted. Az anime kb erre válaszol. Először az animét láttam, amiatt olvastam el a mangát, és így utólag jónak láttam ezt a sorrendet, zavart volna ha nem tudom, hogy a mangában a főellenség milyen közeli kapcsolatban volt a főszereplővel. A mangában már egy fiúval alakul ki az érzelmi szál, de még itt is inkább Kagura a főszereplő. Szóval elég lájtos, aki látta az animét, annak mindenképpen ajánlom, aki meg nem, az is belevághat, nem olyan észveszejtően hosszú.


2011.06.09. 22:49
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:48
Hozzászólások: 2292
Hozzászólás Re: Milyen mangát olvasol/olvastál utoljára?
Amit utoljára olvastam, a Kimi no Tonari de Nemuritai egy manga " antológia" Yuu Nagisától, 3 sztori van benne, mindegyik a szerelemről. Az első (két részben) egy lányról, aki felvételire készül és előtte nap elkap a vonaton a mellette ülő fiútól egy csúnya fertőzést, ezért nem sikerül az elsőként választott helyre mennie. Ahova bekerül, kiderül, oda jár a fiú is, ráadásul az apartmanszomszédja is. A második történet egy lányról, aki azért tanul, hogy ugyanoda mehessen mint a nála idősebb barátja további sulinak, de a barátja elhagyja másért, a lány pedig vagy örökre csalódott marad, vagy vigasztalódhat az őt a felvételire felkészítő fiúval. A harmadik történetben egy lány odavan a teniszcsapat egyik tagjáért, aki "kegyesen" elfogadja ezt a rajongást egy alkalommal, de a lány számára kiderül, hogy nem érzelemből tette... Ettől aztán totál kiborul és majdnem meg is hal, de megmenti a teniszcsapat egy másik játékosa, aki egyébként bokszol is és elég vad hírben áll...

Nem voltak valami nagy történetek, kicsit röviden is összefoglalva, és a rajzolás sem igazán jött be, nagyon egy kaptafára mentek főleg a női szereplők. Néhol kicsit érthetetlen a történetvezetés, lényeges dolgokra kevés időt szán, lényegtelenekre sokat a mangaka. Összességében könnyen felejthető, de egyszer el lehet olvasni. Figyelmeztetés: felnőtt tartalom van benne.


2011.06.10. 17:24
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:48
Hozzászólások: 2292
Hozzászólás Re: Milyen mangát olvasol/olvastál utoljára?
Most a Zettai Kareshi-t (Absolute Boyfriend) olvasom Watase Yuutól. (Ő csinálta az Ayashi no Cerest és a Fushigi Yuugit, hogy a két legszéleskörűbben ismert művét említsem.) Ez kb. már adja a rajzolási stílust és a karakterdizájnt valamennyire.

A történet: Riiko egy 16 éves középiskolás lány, akivel látszatra nincs különösebb gond, de valahogy mégsem tud magának fiút találni, rendre visszautasítják, amit nem tud mire vélni és teljesen elkeseríti. A legutóbbi kosár után hozzáféréshez jut egy szupertitkos internetes oldalra, ahol a "tökéletes kedves"-t árulják - jól olvassátok! De nem rabszolgakereskedésről van szó, hanem gyakorlatilag emberként kinéző és működő bábukról, gyakorlatilag androidokról. Mivel épp van egy speciális akció, Riiko elkeseredett állapotában rendel egyet magának 3 napos ingyenes próbaidőre a Nightly 01 nevű figurából, amely másnap egy hatalmas dobozban meg is érkezik ajtaja elé, anyaszült meztelenül. Az aktiválásához pedig Riikónak meg kell csókolnia...

A "tökéletes kedves" ezután 3 napra ugyebár ingyen a rendelkezésére áll, azzal a személyiséggel, tulajdonságokkal, amiket Riiko a rendeléskor megadott. Csakhogy a lány a szerződést már nem olvasta át igazán, tehát elkerülte a figyelmét két dolog: hogy minden egyes tulajdonság növeli a figura árát, és hogy ha 72 órán belül nem juttatja vissza, akkor vásárlásnak minősül rendelése, tehát ki kell fizetnie... méghozzá 100 millió yenről van szó. :S A "Night"-nak keresztelt mesterséges kedves, aki ugyanúgy néz ki mint egy igazi fiú, és képes enni, aludni (meg szeretkezni is, merthogy ugyebár erre találták ki ^_^ ) így a nyakán marad, és pénzt kellene keresnie, de ennyit??? Végül megegyeznek a cég képviselőjével, hogy extra árleszállítást kap, ha cserébe segíti őket az adatgyűjtésben, hogy a Night után következő típusok még tökéletesebbek legyenek, vagyis meg kell tanítania Nightot a "női titokra". (Na fiúk, ezt ti is szeretnétek tudni, nem igaz, hogy mindig értsétek a nőket és tudjátok, hogy kell bánni velük, ne? :))

A helyzetet bonyolítja, hogy Night mástól is gyűjt adatot, hogy Riikonak van egy gyerekkori barátja és szomszédja, Soushi, aki elég rosszul fogadja a lány új "kedvesének" megjelenését, hogy Riikóról valaki egy csomó szörnyűséget terjeszt, ami a lényegi oka a korábbi folytonos visszautasításnak, hogy Night hatalmas népszerűségre tesz szert a nőneműek körében, és az is, hogy a fiú kiléte, akarom mondani, miléte, szigorúan titokban kell maradjon, mert ha kiderül, hogy mesterséges figura, akkor Riikónak azon nyomban ki kell fizetnie a 100 millió yent... Na meg persze az sem egyszerű, hogy Night folyton és mindenképpen boldoggá akarja tenni Riikót. ;)


2011.07.07. 11:33
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:48
Hozzászólások: 2292
Hozzászólás Re: Milyen mangát olvasol/olvastál utoljára?
Magamraposzt, de úgy látszik itt csak én olvasok mangát... Szóval ma a végére jutottam a Zettai Kareshinek, és mivel nem akarom elspoilerezni a végét, csak annyit mondok, hogy Watase nagyon ért a drámához. (Ami a két plusz sztoriban - két független oneshot, valamivel ki kell tölteni a könyvet alapon- is megmutatkozott). Összességében érdekes volt, bár a második felében már elég klisés dolgok is felbukkantak szerintem.

Ezután pedig a Dengeki Daisy-t fogom olvasni (mangaka: Motomi Kyousuke, aki a művészneve ellenére nőnemű).

A történet főszereplője Teru. A lány teljesen egyedül áll, utolsó rokona a bátyja volt, de őt is elveszítette. Halála előtt bátyja adott neki egy mobiltelefont, amin keresztül kapcsolatot tud tartani egy "Daisy" fedőnevű személlyel szöveges üzenetek formájában. Bátyja biztosítja, hogy Daisy mindenben mellette áll majd és mindig segíteni fogja őhelyette is. Teru számára nagyon sokat jelent a titokzatos Daisy támogatása, bár nem avatja be élete nehézségeibe, mert nem akarja a segítségét készpénznek venni. Teru szegény (a mobilt is a titokzatos Daisy fizeti, mert a lány nem engedhetné meg magának), ösztöndíjjal jár iskolába, ahol a diáktanács gazdag tagjai, a suli kiskirályai rendszeresen zaklatják és megkeserítik a mindennapjait. Egy alkalommal emiatt Teru véletlenül betör egy ablakot, amiért az iskola fiatal gondnoka, Kurosaki Tasuku felelősségre vonja, és mivel a lány nem tudja kifizetni, ezért a gondnok "csicskása" lesz, gyakorlatilag helyette ő végzi el a munkákat, mint fűnyírás, gyomlálás, metszés, padok újrafestése stb. Kurosaki egy roppant kellemetlen, akarnok alaknak látszik, szöges ellentéte a kedves Daisynek - vagy mégsem? Létezik, hogy a pokróc Kurosakinak van egy gondoskodó oldala is, létezik, hogy ő lenne Daisy?

A rajzolása egészen más stílusú, mint a Zettai Kareshinek, kevésbé "szépre rajzolt", ami nekem annyira nem jön be, ugyanakkor nem is zavaró. A történet eddig tetszik.


2011.07.13. 18:15
Profil
Kouhai
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.19. 20:23
Hozzászólások: 101
Hozzászólás Re: Milyen mangát olvasol/olvastál utoljára?
Sziasztok! Én is sok mangát olvastam már, főleg romantikusokat/sportot/fantasyt.
Én is olvastam az Absolute Boyfriend-et és ajánlom Watase sensei többi munkáit is mindenkinek. Szerintem fantasztikusan rajzol, főleg azért szeretem mert különlegesek a történetei és a szereplői arcait minden történetében másként rajzolja és nem ismétli önmagát ez nekem sokat számít. :)
A Dengeki Daisy-t is nyomon követem már alig várom a következő fejezetet. ;)

A kedvenc mangám pedig a Hana Yori Dango. pirul Már sokszor már többször olvastam és mindig visszatérek hozzá. :D Csak ajánlni tudom mindenkinek.
Egy szegényebb helyzetű lányról szól, akit a szülei beíratnak egy elit gimibe tanulni, hogy majd kihozza a családot a a szegénységből (és fog egy gazdag férjet:)).
Makino (hősnőnk) pedig igyekszik feltűnés nélkül végig élni a gimit, mert egy F4(F=flower) elnevezésű fiú csapat (az iskola leggazdagabbjai) terrorizálja a diákokat. De egy napon az F4 a barátnőét veszi célba ő pedig megvédi tőlük és ezzel teljesen maga ellen fordítja őket. De Makino-t nem kell félteni, felveszi ellenük a kesztyűt.


2011.09.03. 19:45
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:48
Hozzászólások: 2292
Hozzászólás Re: Milyen mangát olvasol/olvastál utoljára?
Tegnap elolvastam a My dear cat című oneshotot, nem volt nagy szám.


2012.03.27. 10:46
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:48
Hozzászólások: 2292
Hozzászólás Re: Milyen mangát olvasol/olvastál utoljára?
Találtam a Baby Love végéhez ugyan általam nem érthető nyelven, de scaneket. Raw-nak tűnik, bár kínaiként utaltak rá. ^_^
Itt: http://dm.99manga.com/comic/1145/


2012.05.15. 10:16
Profil
Senpai
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.10. 21:37
Hozzászólások: 270
Hozzászólás Re: Milyen mangát olvasol/olvastál utoljára?
A legutóbbi mangám a Boku no Kisu volt, de csak elkezdtem, így véleményt nem fogok mondani róla, egyelőre annyit tudnék hozzáfűzni, hogy romantikán belül érdekesnek ígérkezik.
Most már többnyire rövidebb mangákat olvasok, de kezdetben egy I"s-t is végigolvastam. Inkább romantikus témákat nézegetek, ennek az egyszerű magyarázata pedig az, hogy animében nincsenek megfelelők. Amik vannak vagy ecchik erősen visszafogva, értelem nélkül, vagy kevesek, amire pedig vágyok egy Shinju Mayu-s bevállalósabb manga, pl.: Akuma na eros, vagy egy Watase Yuu-s Ayashi no Ceres. Igen ebből van anime, de nem olyan jó a rajza.

A kedvencem többek között és lehet, hogy a Kisu előtt ezt olvastam utoljára (80adszor), a D no Fuuin. Egy lányról szól, aki a híres szelleműző, Szent Daria reinkarnációja, bír is annak képességeivel, de egy bizonyos pontig még csak szerencsének titulálja, hogy soha nem esett eddig baja, pedig többször került életveszélyes helyzetbe. Az egyik napon egy életmentő akciója után egy idegen férfi, akiről később kiderül, hogy nem is annyira ismeretlen, megcsókolja és közli vele, véghez viszi ígéretét, meg fogja ölni a lányt. Innen kezdődik gyakorlatilag a történet, de többet nem árulok el belőle, mert nem hosszú manga. Fény derül Daria múltjára, megtudjuk ki a rejtélyes idegen és közben egy démonnal is megküzdenek.
A romantika nem dominál benne, kb egy szinten áll az alaptörténettel, azaz Daria eredetével. Érdekes, élvezhető sztori kerekedik belőle, és amit szükséges, megmagyaráz kellően. A rajza kellemes, szép és számomra különleges, mert imádom Kusunoki Kei kezeit és mozdulatait.


2012.05.16. 09:08
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:48
Hozzászólások: 2292
Hozzászólás Re: Milyen mangát olvasol/olvastál utoljára?
Akuma na Eros: ebbe belefutottam már, gondolkoztam is, hogy elolvasom, de eddig még nem került rá sor. Most két mangát olvasok, a Dengeki Daisy-t (egy időre abbahagytam, most újra elővettem) és a Lady!-t (örök kedvencem az a történet, mert...csak :) :) :)). Utána még van egy pár a sorban, amit el akartam olvasni, az AnE-t is beveszem közéjük. ;)


2012.05.16. 09:47
Profil
Senpai
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.10. 21:37
Hozzászólások: 270
Hozzászólás Re: Milyen mangát olvasol/olvastál utoljára?
Tudom ajánlani még romantikus témán belül az Asa mo Hiru mo Yoru mo-t is. Egy lány (természetesen) a főszereplő, akit megerőszakoltak, így fél minden hím nemű egyedtől. A sorsnak (azaz az alkotónak) egy kegyetlen játékaként egy srác beleszeret, aki tök véletlenül hasonlít arra a pasasra, aki megrontotta anno. Persze erről a srác nem tud, próbálkozik, később pedig mikor kiderül, segít a lánynak leküzdeni félelmét, hogy végül magához engedje..ohoho. :)
Szép jelenetek vannak benne, és ami külön plusz pont, nincs benne hirtelen váltás, szépen fokozatosan játszatja végig az alkotó ezen félelem leküzdését és a szerelembe esést, és ennek a kettőnek az ütközését.


2012.05.16. 10:24
Profil
Kouhai
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.19. 20:23
Hozzászólások: 101
Hozzászólás Re: Milyen mangát olvasol/olvastál utoljára?
Sziasztok!
Én is olvastam az Akuma no Erost, de én nem szeretem az olyan sztorikat ahol "szadizzák" a lányokat.
Kotomi sensei munkái közül pedig a Boku wa Imouto ni Koiwosuru-t nem szeretem, nekem nem jönnek be a testvér szerelemről szóló mangák, de a többi alkotását szeretem. :)

Mikoshiki neked tudom ajánlani Watase Yuu többi munkáját is minden mennyiségben, főleg a 2 új ill. még futó munkáját: a Fushigi Yuui: Genbu Kaiden-t és az Arata Kangatari-t. ;)
Valamint a fantasy világában játszódó Akagami no Shirayukihime-t ami még szintén fut.

A Dengeki Daisy-t én is szeretem, bár csak addig olvastam amikor a csapat elindul megmenteni Rinát és most izgulok, hogy sikerült e nekik. :)

Ja, és nem tudjátok véletlenül, hogy a Mila, a szupersztár fenn van-e valahol raw formájában, nem számít, hogy milyen nyelven engem csak a történet érdekel, mert úgy tudom, hogy egy kicsit másképp van mangában mint animében.


2012.05.18. 14:01
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:48
Hozzászólások: 2292
Hozzászólás Re: Milyen mangát olvasol/olvastál utoljára?


2012.05.18. 14:29
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:48
Hozzászólások: 2292
Hozzászólás Re: Milyen mangát olvasol/olvastál utoljára?
Elolvastam a Deep Love storykat (kivéve Paót, arra már nem volt most időm, de el fogom). Zseniális. Szívszorító. A szó minden értelmében, pozitívban és negatívban is.


2012.06.28. 20:11
Profil
Senpai
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.10. 21:37
Hozzászólások: 270
Hozzászólás Re: Milyen mangát olvasol/olvastál utoljára?


2012.06.29. 23:48
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:48
Hozzászólások: 2292
Hozzászólás Re: Milyen mangát olvasol/olvastál utoljára?


2012.07.01. 16:34
Profil
Kouhai
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.19. 20:23
Hozzászólások: 101
Hozzászólás Re: Milyen mangát olvasol/olvastál utoljára?
Igen Aqualuna pont erre gondoltam. :)
Én is olvastam az Ai Girlt és tényleg igazad van a tartalmával kapcsolatban, tényleg van benne minden.

Amúgy a Deep Love storyk mentalitásához hasonló a Vitamin című manga is Suenobu Keikotól mármint ami az "érzelmi terrort" illeti benne.

Ja és ezen a helyen tudod megtalálni a Dengeki Daisy legújabb fejezeteit: http://yuukuzuri.blogspot.hu


2012.07.24. 16:46
Profil
Chibi
Avatar

Csatlakozott: 2012.09.16. 15:35
Hozzászólások: 12
Hozzászólás Re: Milyen mangát olvasol/olvastál utoljára?
Az én nagy kedvencem a Bizenghast . Mind a 7 részét olvastami eddig. Szerintem mindenki tudja hogy miről szól.... Legalábbis gondolom. XD

_________________
Chiaru


2012.09.29. 18:03
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:48
Hozzászólások: 2292
Hozzászólás Re: Milyen mangát olvasol/olvastál utoljára?
Itsudatte My Santa - az OVA után gondoltam, megnézem a mangát is, az jobb volt. A Tokyo Mew Mew A La Mode-dal pedig stagnálok az 1. fejezetnél, olyan rossz helyenként a scanlation olvashatósága, hogy nem volt kedvem még folytatni.


2012.12.13. 15:24
Profil
Kouhai
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.19. 20:23
Hozzászólások: 101
Hozzászólás Re: Milyen mangát olvasol/olvastál utoljára?
Yume no Shizuku, Ougon no Torikago-t olvastam most SHINOHARA Chie sensei legújabb mangáját, ami I. Szulejmán szultán idején játszódik, főszerepben egy Ruthéniából (Ukrajna) származó Alexandra nevű lánnyal aki bekerül a szultán háremébe és ott tanúja lesz a kor legkegyetlenebb intrikáinak.
Majd Roxelana néven Szulejmán felesége lesz belőle.


2012.12.21. 12:46
Profil
Kouhai
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.13. 17:21
Hozzászólások: 115
Hozzászólás Re: Milyen mangát olvasol/olvastál utoljára?
Jisatsu Sakuru, avagy Öngyilkos kör, thriller manga. Ahogy a cím is mutatja, a fő téma az öngyilkosság, amiből történik is benne több, mint elég. Egy új trend, vagy valami természetfeletti erő hatására történik Tokió városában, hogy az iskoláslányok csoportos öngyilkosságba kezdenek. Egyből az első oldalon egy ilyen jelenetnek lehetünk tanúi.
Kell egy kis gyomor hozzá, vidám napokon nem ajánlom, hogy bárki belekezdjen, mert nyilvánvalóan nagyon lehangoló mű. Élőszereplős film is készült belőle, azt is láttam és ugyanúgy ajánlom azt is a horror/thriller kedvelőknek.

_________________



2013.08.12. 16:54
Profil
Senpai
Avatar

Csatlakozott: 2012.09.22. 19:48
Hozzászólások: 261
Hozzászólás Re: Milyen mangát olvasol/olvastál utoljára?
EvilFlowers fordítócsoport az Absolut Which címűt :)
Egy kellemes kis szerelmi/varázsos történet, ami azért elbírt volna még folytatást.

_________________
Do you believe in your dreams?...



2013.08.13. 18:40
Profil
Chibi
Avatar

Csatlakozott: 2012.03.04. 17:53
Hozzászólások: 43
Hozzászólás Re: Milyen mangát olvasol/olvastál utoljára?
Yo!
Nekem még régről meg vannak a Sailor Moon képregény újságaim :)
Van mikor nosztalgiázok és akkor szoktam bele olvasni :)
Sayonara! pápá

_________________
✿ܓkikyou chang✿ܓ


2016.05.03. 19:03
Profil
Chibi
Avatar

Csatlakozott: 2016.05.29. 18:47
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Re: Milyen mangát olvasol/olvastál utoljára?
Tegnap olvastam az Ability Shopot. Amit most leírok, az az én véleményem és tartalmaz spoilereket, szóval aki nem olvasta még, olvassa el.

Szóval a manga furcsa érzést keltett bennem. Minden műfajban szeretem a természetfeletti képességgel rendelkező emberekkel foglalkozóakat, így a cím már felkeltette az érdeklődésemet. A téma amivel foglalkozik szintén érdekes, drogos sztori szerűen kezeli a képességeket, ami nem egyedi, de mégsem sablonos. Viszont amikor bekattan a főszereplő, nem logikus döntést hoz. Kérhetett volna képességet, amitől vonzó lesz, vagy amitől mindenki elismeri. És ott a vége, ami szerintem túl boldog. Az a tanúlsága, hogy nem baj, ha elszúrod az életedet, mert simán helyrehozhatod, ami szerintem baromság, ilyen nem létezik. Talán úgy lehetett volna "jobban" vége, hogy a főszereplő visszatér képességek nélkül, és el kell hagynia a városát, hiszen mindenki megutálja és retteg tőle.

Bocsi, hogy ennyit írtam, de kevésbé érzem hülyének magam, ha itt leírom, mintha magamban beszélve fejtem ki a véleményemet ^_^


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NAbel 2016.07.19. 15:44-kor.



2016.07.18. 12:15
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.02. 18:48
Hozzászólások: 2292
Hozzászólás Re: Milyen mangát olvasol/olvastál utoljára?
Erre van ez a téma, fejtegesd csak nyugodtan. :) Ha valami nagyon spoileres akkor használhatod a spoiler gombot (a szöveg mező fölött kicsivel, mikor hozzászólást írsz, megtalálod).

Nekem azért nehéz ide írni, mert ha olvasok egy mangát, arról általában ismertetőt is készítek, ott meg már úgyis leírtam a gondolataimat. :D


2016.07.19. 12:29
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 26 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
cron