Van olyan, aki ne ismerné D’Artagnan és a három testőr, Athos, Porthos és Aramis történetét? Nehezen hinném el (persze újszülöttnek minden vicc új esetet leszámítva :)). Alexandre Dumas alighanem leghíresebb és legtöbb feldolgozást megélt műve, amelynek több rajzfilmes adaptációja illetve feldolgozása is született, többek között egy 1987-es anime TV sorozat is rendes szereplőkkel… Merthogy amint a cím is elárulja, a mostani esetnél bizony állatszereplős feldolgozásról van szó. A karakterek többsége, így a főszereplők is, kutyák, de van néhány kivétel, pl. Milady egy macska, Dogtanian szolgája, Planchet pedig egy medve, de a csak ebben az animében szereplő Pip, Dogtanian kis barátja, egy kisegér is ide sorolható.
Ha valakinek ismerős az állatszereplős híres irodalom feldolgozás sémája, akkor elárulhatom, hogy az ebben az esetben nem véletlen. Ez az anime elődje a 80 nap alatt a Föld körül Willy Foggal című spanyol-japán kooprodukciós feldolgozásnak, utóbbi ennek a sikeres fogadtatása nyomán készült el. Ugyanúgy a BRB Internacional spanyol és a Nippon Animation japán stúdiók közös műve, és még az is hasonlít, hogy a BRB később ennek is készített egy második szériát, akkor már egy tajvani stúdióval és a brit Thames Televisionnal közösen (The Return of Dogtanian).
Ezt a sorozatot, noha az eredeti szinkronja spanyol (és eredeti spanyol címe D'Artacan y los tres mosqueperros), Japánban vetítették le előbb, bár a 26 részből csupán 24-et. Új opening és ending dalt kapott a spanyol változathoz képest Kusaka Maron előadásában, és az opening képszekvenciailag is eltért az eredetitől.
A történetet aligha kell bemutatnom, még csupán annyi, hogy az 1990-es folytatáson kívül, amely némileg a Bragelonne vicomte (Három testőr folytatás, Athos fiával a középpontban) és a Vasálarcos történetét használta fel, a BRB 1995-ben a sorozatból összevágva egy TV movie-t (Special-t) is készített, One For All and All For One címmel (azaz „Egy mindenkiért, mindenki egyért”). Magyarországon is vetítésre került a rajzfilm összevágott verziója „A négy muskétás – Eb mindenkiért mindenki Ebért” címmel. |