Egy újabb sorozat a női felsőtestek kedvelőinek (fanservice). Erősen ajánlott a rendezői változat megnézése, ugyanis anélkül a sorozat nagy részét idétlen szögekben megrajzolt jelenetek tarkítják, ami a cenzúrázásnak köszönhető.
A felállás a szokásos, a történet a jelenben játszódik, szereplőink középiskolás korúak, többnyire arányos avagy előnyösen aránytalan testalkatú fiatal hölgyek. A természetfeletti része a sorozatnak az alkímia, és az egzotikus kis plusz az orosz nyelv, amit általában az orosz származású főhős használ (Sasha, szép teljes orosz nevén Alekszander Nikolajevics Hel). A női karaktertípusok közül megjelenik a nagymellű agyilag szőke (Yamanobe Tomo), egy vörös, verekedős tsundere (Oribe Mafuyu), egy csendes apáca (Teresa), és a változatosság kedvéért egy szado-mazo yuri pár (Katja és Hana), akik színesebbé teszik az amúgy lapos felhozatalt. A hölgyeken túl azért Sasha is elég stílusosan néz ki, mikor egyik szeme vörösre vált és felizzanak a szeme alatt a sebhelyek, és a mogorva, rosszfiús, szociálisan érzéketlen jellem is elég népszerű, szóval azért a női nézőknek is igyekeztek kedvében járni.
A gyakori meztelenség indoklása pedig az, hogy az alkimisták, akik a sorozatban a qwaser megnevezést kapták, erejük forrásául egy szóma nevű folyadékot használnak, ami nők melléből jön ki, DE nem anyatej, mivel minden nőben van. Kicsit arra hasonlít ez, mint mikor vámpírok vért szívnak, csak itt férfi és női qwaserek egyaránt mellekből szopják ki a szómát, hogy feltöltsék varázserejüket. Kis érdekességként elárulom, hogy a szóma a védikus hagyományból ismert szent ital, amit az indoárja nomád népcsoportok használtak fel áldozati szertartásokhoz. A mai napig nem tudjuk az összetételét. Pontosabban azt tudjuk, mi a növény neve, amiből kinyerik, de nem tudjuk beazonosítani, mert leírás nem maradt róla. Az is fennmaradt, hogy melyik hegyen szedték a növényt, de nem tudjuk melyik az a hegy, mert persze a nyelvek, amiket használtak, már eléggé megváltoztak.
Visszatérve az animéhez, a történések aprópóját az adja, hogy Tomo apja – aki egyébként az előző iskolaigazgató volt - elrejtett egy ikont, ami egy egészen nagy hatalmú varázstárgy, és a gonosz qwaserek meg akarják szerezni, hogy uralják a világot, míg a jó qwaserek ezt akarják megakadályozni. Lényegében ilyen egyszerű a cselekmény, elég kevés csavarral. Egy nagyon kevés kémia is bekerült a sorozatba, mivel minden qwaser csak egy kémiai elemet tud befolyásolni, és ezt mindenki máshogy használja fel a harcai során. Szerencsére nem tartanak nekünk kémia órát, mint mondjuk az Element Huntersben.
A sorozat tele van szuggesztív jelenetekkel, és ha a rendezői változatot nézzük, akkor meztelen felsőtestekkel, természetesen akcióval, és 3-4 viccesebb filler résszel, de a szokásos helyzetkomikumot nem vitték túlzásba, úgyhogy nem nevezném vígjátéknak, inkább az akción van a hangsúly, meg persze a melleken :) |